Półki sklepowe oferują Ci wiele rodzajów wędlin. Jednak niekoniecznie muszą być one wysokiej jakości. Ich skład na etykietach często jest bardzo długi. Wędzarnia w Polu II proponuje świeże przetwory z wysokiej jakości mięsa peklowanego. Mają one doskonały aromat i smak. Czym jeszcze charakteryzują się?

Czym charakteryzuje się dobrej jakości wędlina?

Po czym poznać, że wędlina jest dobrej jakości? Przede wszystkim możesz zauważyć, że ma ona strukturę mięsa z widocznymi włóknami. Staraj się unikać takich wyrobów, które przypominają jednolitą, różową masę. Tak samo również w przypadku, jeśli dostrzeżesz, że są na nich fragmenty, które wyglądają jak żel. Oznacza to, że zawierają karagen, który jest substancją zagęszczającą. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dobrej jakości wędlin, które mają niesamowity smak i aromat od Wędzarnia w Polu II. Produkty, które pochodzą od tej firmy, przechodzą szereg procesów. Najpierw kawałki mięsa są starannie wybierane. Następnie są peklowane, dzięki czemu zostaje przedłużona ich trwałość. Końcowy proces to odpowiednia obróbka termiczna.

Jakie można wyróżnić wędliny?

Wśród wędlin można wyróżnić np. wędzonki, czyli balerony, polędwice i szynki. Dzięki temu, że podlegają peklowaniu, są mikrobiologicznie bezpieczne. Mają różowo czerwoną barwę. Najlepsze produkty mięsne to te bez konserwantów, barwników i innych ulepszaczy. Warto tylko i wyłącznie takie kupować, ponieważ są gwarancją doskonałego smaku. Możesz je dodawać do różnych potraw. Idealne są na zimną płytę. Najlepsze wyroby to te, które są robione własnoręcznie w wędzarni!