Prowadzenie restauracji jest przedsięwzięciem, które trzeba odpowiednio prowadzić i zaplanować. Wiąże się z tym także umiejętność odpowiedniego zamówienia dostaw żywności, która będzie później przetwarzana w kuchni i podana na stół klientom punktu gastronomicznego. Jednym z dostawców produktów dla gastronomii są hurtownie, które proponują produkty spożywcze, w tym także mrożone. Jak właściwie wybrać dostawcę lodów do restauracji?

Hurtownia artykułów spożywczych – wygodne zaopatrzenie gastronomii

Stabilny i dobrze zaopatrzony dostawca produktów spożywczych to bardzo dobry partner w biznesie. Jest tak, nie tylko jeśli chodzi o restauracje, ale także zakłady produkcyjne i sklepy. Nawiązując kontakt z hurtownią, która będzie miała w zanadrzu dobrej jakości produkty, można zaoszczędzić wiele czasu, a także otrzymać zniżki.

Dzięki współpracy z tego rodzaju dostawcami można usystematyzować sposób, w jaki produkty docierają na miejsce, a także ustalić dzień w tygodniu, w którym hurtownia będzie dostarczać zamówione produkty. To rozwiązanie jest stosowane nie tylko w sklepach, gdzie na półkach znajdują się duże ilości produktów i puste miejsca muszą być na bieżąco uzupełniane. Nawiązanie współpracy z rzetelnym dostawcą to także doskonałe rozwiązanie dla restauracji i wszelkiego rodzaju punktów gastronomicznych.

Jedną z hurtowni działających na terenie miejscowości Żary, w województwie lubuskim, jest firma Antek PPHU – dostawca mrożonek, lodów oraz zaopatrzenia gastronomii. Przedsiębiorstwo kierujące swoją ofertę do wszystkich, którzy mają zapotrzebowanie na artykuły spożywcze, ma bogatą ofertę produktów pochodzącą zarówno od dostawców krajowych, jak i zagranicznych.

Jak można zyskać, kupując w hurtowni?

Istnieje wiele powodów, dla których biznesy spożywcze i gastronomiczne korzystają z usług hurtowni. Jedną z głównych zalet jest oszczędność czasu. Hurtownie mają w zanadrzu szeroką gamę produktów. Dzięki temu, osoby prowadzące sklepy spożywcze czy też restauracje, mogą liczyć na szeroki asortyment, z którego będą zadowoleni także ich klienci. Zrobienie jednorazowych zakupów raz lub dwa razy w tygodniu pozwala na zapełnienie zapotrzebowania.

Hurtownicy mający „na stanie” duże ilości określonego produktu, proponują klientowi korzystną cenę i rabaty w zależności od możliwości. Jest to kolejna zaleta przemawiająca za opłacalnością podejmowania współpracy z przedsiębiorstwami hurtowniczymi. Regularna współpraca z jedną wybraną hurtownią może bardzo się opłacać na dłuższą metę.

Jak znaleźć właściwego hurtownika?

Istnieje kilka ogólnych kryteriów, które powinny decydować o tym, z kim punkt gastronomiczny lub sklep powinien podjąć współpracę. Ważną kwestią jest proponowana cena oraz możliwość zamówienia dużej ilości towaru. Poza tym dużym ułatwieniem jest, jeśli hurtownia nie tylko sprzedaje wybrane towary, ale także dostarcza je do klienta. Gwarantuje to oszczędność czasu.             

W przypadku niektórych produktów, aby je przetransportować, trzeba mieć specjalny wóz chłodzący, który pozwoli na bezpieczny transport żywności wymagającej niskiej temperatury. Restauracje i sklepy, które sprzedają mrożonki lub mają w swojej ofercie lody, powinny zwrócić na to uwagę. Możliwość otrzymania dostawy z hurtowni i dokonanie zamówienia telefonicznie, bez konieczności stawienia się w siedzibie dostawcy znacznie ułatwia organizację pracy sklepu lub punktu gastronomicznego. Dobrze jest wziąć to pod uwagę przy wyborze właściwego hurtownika.

Wcześniejsze ustalenia, zanim jeszcze podejmie się współpracę, powinny polegać na uzyskaniu kompromisu pomiędzy dwoma stronami i dobraniu odpowiadających obydwu stronom warunków współpracy. Hurtownia powinna dbać nie tylko o dobry kontakt z klientami, ale także o właściwy dobór producentów, od których otrzymuje artykuły spożywcze. Rozpatrzenie tych kilku ogólnych kwestii pomoże w podjęciu właściwej decyzji co do współpracy z wybraną firmą hartowniczą.