Chciałbyś spróbować swoich sił w piwowarstwie i zacząć warzyć piwo na własny użytek, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź ofertę gotowych zestawów startowych oferowanych przez Marxam Project Marcin Bauer Krakowa. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym hobby!

Od czego zacząć warzenie piwa w domu?

Robienie piwa i wymyślanie własnych receptur, które będą dopasowane do naszych preferencji smakowych, to niepowtarzalne hobby, które możemy rozwijać nie wychodząc z domu. Naszą przygodę z piwowarstwem powinniśmy rozpocząć od zaopatrzenia się w garnek z pokrywką o pojemności 30 litrów oraz surowce, takie jak słód, chmiel, drożdże i cukier. Nieodzownymi elementami tego zajęcia są  fermentatory, wężyki, mieszadła i specjalistyczne termometry.

Nowym adeptom sztuki piwowarstwa szczególnie poleca się gotowe zestawy zawierające sprzęt oraz surowce. Jeśli chcemy sprawdzić, czy to hobby jest dla nas, możemy zaopatrzyć się w podstawowy pakiet sprzętowy, np. taki oferowany przez sklep Marxam Project, w którym znajdziemy m.in. wykonany z bezbarwnego tworzywa pojemnik fermentacyjny, elastyczny termometr ciekłokrystaliczny, nadwęglan sodu oraz kilka innych akcesoriów. Sprawdzone i wysokiej jakości produkty pozwolą osiągnąć zamierzony efekt. Jak zaznacza jeden z ekspertów Maxram Project:

Nasze wyroby sprawdzają się zarówno w produkcji domowej, jak i profesjonalnej, przeznaczonej do sprzedaży. Klienci znajdą u nas nie tylko wysokiej jakości artykuły piwowarskie, ale beczki do wina czy destylaty do wyrobów spirytusowych.

Sprawdzone akcesoria i sprzęt piwowarski

Należy pamiętać, że naczynia wykorzystywane do robienia domowego piwa, muszą być szklane, sterylne oraz wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, dlatego warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt u renomowanych producentów. Bogaty asortyment akcesoriów i surowców piwowarskich znajdziemy w sklepie Marxam Project Marcin Bauer z Krakowa. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i dystrybucją artykułów piwowarskich, gorzelniczych i winiarskich. W bogatej ofercie znajdziemy m.in.:

  • chmiele,

  • słody,

  • drożdże,

  • ekstrakty,

  • zbiorniki fermentacyjne,

  • kapslownice.

Oferowane chmiele i słody pochodzą od najlepszych polskich i zagranicznych producentów. Gotowe zestawy o różnym stopniu zaawansowania pozwalają rozpocząć przygodę z warzeniem piwa każdej dorosłej osobie, ponieważ dołączona instrukcja krok po kroku przeprowadza przez wszystkie czynności. Możemy robić piwo według dostarczonych przez Maxram Project receptur, lub rozwijać swoją kreatywność, dodając ulubione składniki.