Montaż pieca gazowego wymaga eksperckiej wiedzy i dużych umiejętności. Cała procedura zamyka się w trzech krokach – ustaleniu miejsca instalacji, podłączeniu urządzenia do instalacji gazowej i C.O., oraz przyłączeniu do przewodów powietrzno-spalinowych. Aby mieć pewność, że urządzenie będzie działało efektywnie i bezawaryjnie, warto powierzyć czynności instalacyjne fachowcom z firmy Sławomira Włodarczyka.

Montaż pieca gazowego – wybieramy miejsce instalacji

Podstawą czynności instalacyjnych jest ustalenie miejsca, w którym zamontujesz piec gazowy. W przypadku nowego budownictwa sprawa jest prosta – domy mają specjalnie wyizolowane pomieszczenie (kotłownię) przeznaczone do montażu urządzeń grzewczych.

W przypadku obiektów modernizowanych oraz lokali w budynkach wielorodzinnych kotły gazowe są zazwyczaj instalowane w łazience. Jak wskazuje ekspert z firmy Sławomira Włodarczyka, pomieszczenie musi być jednak odpowiednio duże i posiadać wentylację.

Sławomir Włodarczyk – instalacja kotła gazowego

Montaż kotła gazowego to złożone zadanie, które warto powierzyć profesjonalnej firmie. Pierwszym etapem prac jest postawienie lub powieszenie urządzenia w wybranym miejscu z uwzględnieniem odstępów. Kiedy piec jest już spasowany, przychodzi czas na podłączenie do sieci gazowej oraz centralnego ogrzewania. Instalacja gazowa doprowadza paliwo, natomiast C.O. umożliwia rozprowadzenie wytworzonego ciepła do wszystkich pomieszczeń w domu.

Trzecim etapem prac jest podłączenie kotła do przewodów powietrzno-spalinowych – to podstawa prawidłowego funkcjonowania pieca i zachowania bezpieczeństwa domowników. Jak wskazuje ekspert z firmy Sławomira Włodarczyka, przewody doprowadzają powietrze do urządzenia, które jest wymagane w czasie procesu spalania gazu, oraz odprowadzają spaliny. Wszelkie błędy montażowe mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających w budynku. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie i zaufaj profesjonalistom w swojej branży!