Z reguły gabinety neurologiczne odwiedzają osoby, którym towarzyszą przewlekłe schorzenia. Jednak coraz częściej zgłaszają się chorzy, którzy borykają się z ciągłym bólem głowy, zmęczeniem i nerwowością. Wbrew pozorom lekarz neurolog leczy również schorzenia układu nerwowego. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach powinieneś wybrać się do specjalisty oraz czym konkretnie neurolog się zajmuje.

Czym zajmuje się lekarz neurolog?

Specjalizacją lekarza neurologa są zaburzenia wynikające z niewłaściwej pracy układu nerwowego (ośrodkowego, jak i obwodowego). Wśród chorób, z jakimi chorzy zgłaszają się do gabinetu neurologicznego, znajdują się:

  • padaczka

  • zwyrodnienie kręgosłupa

  • rwa kulszowa

  • stwardnienie rozsiane (SM A)

  • choroba Parkinsona

  • osłabienie napięcia mięśniowego

  • nieprawidłowości po udarze mózg i guz mózgu

  • przewlekłe migreny oraz niewyjaśnione bóle głowy.

Oczywiście to tylko kilka przykładów schorzeń, jakimi zajmie się neurolog. Bardzo często do gabinetów zgłaszają się również pacjenci, którzy mają problemy z układem nerwowym, depresją, czy też nerwicą natręctw. Każdy problem, który wzbudza Twoje wątpliwości, powinien być skonsultowany ze specjalistą. Może to być zaburzenie mowy, czucia, drętwienie kończyn, czy też wzmożone napięcie mięśniowe. Dopiero podczas wizyty lekarz będzie w stanie wstępnie postawić diagnozę, a w razie konieczności zlecić konkretne badania do wykonania w tym TK głowy, czy też Rezonans Magnetyczny.

Gdzie szukać specjalisty neurologa?

Jeżeli Twoje schorzenie nie wymaga pilnej konsultacji, możesz wybrać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który stwierdzi, czy konieczna jest wizyta w gabinecie specjalistycznym. W sytuacji, gdy zależy Ci na szybkiej i dokładnej diagnozie, powinieneś skorzystać z usług medycznych specjalistycznych gabinetów. Jednym z nich jest Gabinet Neurologiczny Małgorzaty Lenart Grabowskiej. Zdobyła ona odpowiednie uprawnienia, jak i ukończyła studia medyczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury oraz technik leczenia powierzając jej leczenie swoich dolegliwości, możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Pamiętaj, aby każde z pozoru lekkie dolegliwości utrzymujące się przez długi czas, skonsultować z neurologiem. Towarzyszące regularnie zaburzenia czucia, szumy uszne, zaburzenia równowagi, czy też zaburzenia snu należy zdiagnozować. Być może mają one niegroźną przyczynę, jaką mogą być niedobory witaminowe. Jednak bez odpowiedniego badania, nie będziesz w stanie sam rozwiązać swoich dolegliwości.