Pieczątki to wygodne rozwiązanie znajdujące zastosowanie nie tylko w administracji, na oficjalnych dokumentach, ale także w prywatnych działalnościach. Z racji ich zróżnicowanego zastosowania wybór odpowiedniego modelu może być trudny. Należy rozważyć nasze oczekiwania wobec wzoru oraz formy samego urządzenia. Warto zapoznać się z ofertą Print-Graf, gdzie oprócz rodzajów tradycyjnych dostępne są także typy, w których zastosowano najnowsze technologie.

Rodzaje pieczątek

Pieczątki można podzielić ze względu na proces ich produkowania oraz na formę. Pieczątki automatyczne charakteryzują się mechanicznym przebiegiem tuszowania, które zachodzi wewnątrz obudowy bez wykorzystywania zewnętrznej poduszki z tuszem. Stanowią one aktualnie najpopularniejszy model. Pieczątki metalowe zwane również szkieletowymi cechuje metalowa bądź wzmacniana metalem obudowa. Sprawdzają się w przypadkach, w których oprócz wysokiej jakości odbicia konieczna jest również duża wytrzymałość. Pieczątki kieszonkowe są najbardziej mobilnym rozwiązaniem. Ich małe rozmiary pozwalają na zabieranie wszędzie ze sobą i korzystanie w prawie każdych warunkach. Pieczątki drewniane to tradycyjne rozwiązanie składające się z gryfu, kołka stanowiącego uchwyt oraz poduszki z tuszem, z której nanosi się go na stempel. Ze względu na sposób wytwarzania wyróżnia się współcześnie m.in. beztuszowe pieczątki flashowe, zwane również błyskowymi bądź preink, które są aktualnie bardzo popularnym wyborem. Dla pieczątek laserowych charakterystyczne jest wypalanie treści w specjalnym rodzaju gumy. Pieczątki polimerowe tworzone są natomiast w przeznaczonej do tego matrycy przy użyciu światła UV.

Zalety posiadania pieczątek

Do najważniejszych zalet pieczątek wykorzystywanych przez firmy należy aspekt estetyczny, który ma wymiar wizerunkowy oraz realny wpływ na postrzeganie przedsiębiorstwa. W przypadku dokumentacji prawno-administracyjnej można spotkać się z odmową nieostemplowanych egzemplarzy. Ważna jest również oszczędność czasu, jaką można w ten sposób uzyskać w przypadkach, które wymagają wpisywania wszystkich formalnych danych prowadzonego biznesu. Nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji stempli, które można znaleźć np. w ofercie punktu ksero Print-Graf, pozwalają na dobranie najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb modelu. Pieczątki są również łatwym w obsłudze i niedrogim sposobem na wizualne zaprezentowanie się. Występują zarówno w wersji klasycznej czarnotuszowej, jak i w wariantach wielobarwnych. Współczesne rozwiązania pozwalają na umieszczenie szablonie w również logo czy innych wzorów oddających charakter danej działalności.

Pieczątki to uniwersalne rozwiązanie mające wiele zastosowań. Świetnie sprawdzają się zarówno reprezentując wizualnie firmy, jak i osoby prywatne. Dają możliwości szybkiego przekazywania podstawowych danych oraz wpływają na wizerunek posługującego się nimi podmiotu.