Nowoczesne liny stalowe to produkty o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu. Stają się niezbędne podczas prac związanych z podnoszeniem i transportem kontenerów, materiałów budowlanych czy innych ciężkich wyrobów o sporych gabarytach. Cechą wyróżniającą liny tego typu od rozwiązań konkurencyjnych jest oczywiście wytrzymałość. Natomiast uzyskane parametry jakościowe zależą od poprawnie przeprowadzonego procesu produkcyjnego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak produkuje się liny stalowe?

Jest to nie tylko skomplikowany, ale przede wszystkim wieloetapowy proces, który wymaga wykorzystania nowoczesnego zaplecza technologicznego. Co do zasady – liny  tego typu wytwarzane są ze specjalnych drutów stalowych, które następnie skręca się śrubowo wokół rdzenia. W przypadku samodzielnych warstw drutów okrągłych w zdecydowanej większości przypadków wykorzystuje się tzw. splotkę – o styku liniowym lub punktowym. Z technicznego punktu widzenia uzyskane w ten sposób wyroby mają wiele istotnych zalet.

Mowa tutaj oczywiście o ponadprzeciętnej wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, w tym przede wszystkim na rozciąganie. Liny stalowe stosowane są na szeroką skalę w wielu gałęziach przemysłu. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość sprawnego i bezpiecznego przetransportowania materiałów wielkogabarytowych. Klienci, którym zależy na najlepszych parametrach, powinni zwrócić uwagę na tzw. liny stalowe trójzwite, które obecnie uważa się za rozwiązanie bezkonkurencyjne. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Z jakiej stali wytwarza się liny?

Niezwykle istotny jest rodzaj wykorzystanego podczas procesu produkcyjnego gatunku stali. W tym przypadku można spotkać się z 2 najczęściej stosowanymi materiałami – stalą ocynkowaną oraz nierdzewną. Zastosowanie wysokogatunkowych stopów sprawia, że znajdujące się zazwyczaj na zewnątrz liny, nie są narażone na potencjalnie niebezpieczne skutki długotrwałego oddziaływania niesprzyjających warunków atmosferycznych – w tym m.in. wilgoci. Dla zwiększenia parametrów wytrzymałościowych druty poddawane są również kąpieli kwasowej. Na tym etapie powierzchnia metalu zostaje przygotowana do pokrycia jej warstwą boraksu. Elementy poddawane są również galwanizacji.

Gdzie zatem szukać produktów najwyższej jakości? Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się oferta usługowa przygotowana przez specjalistów z J-Stal. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny fachowcy od lat zapewniają klientom najwyższy standard obsługi. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani zakupem lin stalowych mogą liczyć na atrakcyjne warunki współpracy, przygotowanie wstępnej wyceny oraz sprawną realizację zlecenia.