Od lat słyszymy, że woda z kranu jest bezpieczna do picia. Tyle samo czasu mierzmy się z mitami o jej szkodliwym działaniu na nasz organizm. Trzeba mieć jednak świadomość, że dużo zależy od regionu, źródła wydobycia wody, jak również od stanu kanalizacji, przez którą ta woda przepływa. Skąd pochodzi woda, której codziennie używamy? Co zrobić z wodą wykorzystywaną w przemyśle? Jakie są najbardziej popularne metody jej oczyszczania? Co znajduje się w wodzie z kranu i dlaczego musimy się tego pozbyć?

Firmy oferujące usługi oczyszczania wody jak firma Ampularia, śledzą najnowsze trendy branży uzdatniania, aby oferować swoim klientom najlepsze rozwiązania. Szybko rozwijająca się technologia, umożliwia nam współpracę zarówno z osobami indywidualnymi, jak i przemysłem wykorzystującym wodę w swojej działalności. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, szczegółowo analizując jego sytuację oraz potrzeby. Do dyspozycji mamy park maszynowy, który pozwala oferować nam usługi na najwyższym poziomie.

Co dzieje się z wodą, zanim trafi do naszych kranów?

Woda jest jednym z podstawowych surowców, z jakich korzysta człowiek. Jest też nam niezbędna do życia. Przepisy unijne sprawiają, że woda z kranu, zanim zostanie dopuszczona do użytku, powinna być odpowiednio przygotowana i spełniać szereg norm. Dzięki temu, możemy czuć się bezpiecznie używając zimnej wody z kranu, której nie trzeba nawet gotować. Jednak skąd się ona bierze w kranie? Wodociągi zazwyczaj korzystają z wód głębinowych, które teoretycznie nie wymagają oczyszczania a jedynie usunięcia nadmiaru pierwiastków jak mangan czy żelazo. Jednak w wielu regionach takie źródło jest niewystarczające lub niedostępne, wtedy sięga się do wód powierzchniowych, czyli na przykład rzek. Mimo że przechodzi ona zazwyczaj przez naturalne warstwy piasku, żwiru i kamieni, które tym samym ją oczyszczają, musi być poddana specjalistycznemu uzdatnianiu. Rozwój metod oczyszczania sprawia, że dziś każda woda może spełniać normy unijne i być stosowana w domu lub przemyśle bez żadnego zagrożenia.

Metody oczyszczania wody

Nasza firma oferuje klientom wiele sposobów oczyszczania wody dostosowanych do ich potrzeb i możliwości. Wszystkie zamówienia realizujemy rzetelnie i terminowo, a nasi pracownicy służą radą i pomocą przy ustalaniu przebiegu uzdatniania każdego ujęcia wody. Jedne z najpopularniejszych usług to między innymi:

  • Odżelazianie-usuwanie żelaza i napowietrzanie wody, co pozwala pozbyć się osadów i nieestetycznego koloru wody;
  • Odmanganianie- usuwanie manganu z wody, co sprawia, że woda nadaje się do użycia w produkcji przemysłowej;
  • Dekarbonizacja-usuwanie węglanu wapnia i magnezu z wody, aby nadawała się do chłodzenia czy do produkcji napojów;
  • Zmiękczanie- usuwanie magnezu i wapnia z wody, które przyczyniają się do odkładania się osadów i kamienia, a co za tym idzie uszkodzeń sprzętu i maszyn;
  • Ozonowanie wody- oczyszczanie wody z wykorzystaniem nieszkodliwego dla człowieka ozonu;
  • Odwrócona osmoza- oddzielanie zanieczyszczonej wody od słodkiej wody nadającej się do picia za pomocą specjalnych membran osmotycznych.

Przy procesach oczyszczania wody należy zadbać również o wszystkie elementy stacji uzdatniania wody oraz jej regularną modernizację