Jeszcze do niedawna ogrzewanie podłogowe było instalowane wyłącznie w domach jednorodzinnych. Obecnie podłogówka cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli mieszkań w blokach. Specjalista z Zakładu Instalacji Sanitarnych Krzysztofa Chrubasika wyjaśnia, jak wygląda montaż ogrzewania w budynkach wielorodzinnych i jakie korzyści niesie za sobą to rozwiązanie technologiczne.

Ogrzewanie podłogowe w bloku – charakterystyka

Podłogówka to ogrzewanie płaszczyznowe oddające ciepło za pomocą promieniowania. Jak wskazuje specjalista z Zakładu Instalacji Sanitarnych Krzysztofa Chrubasika, system należy do typu niskotemperaturowego, co oznacza, że temperatura powinna oscylować w granicach 29-35 stopni Celsjusza. Ogrzewanie podłogowe uznawane jest za bardzo wydajne i ekonomiczne. Warto przy tym zaznaczyć, że brak tradycyjnych grzejników daje większe możliwości aranżacyjne i pozwala stworzyć wnętrze o stricte minimalistycznym charakterze. Na szczególną uwagę zasługuje także niska awaryjność instalacji oraz duża powierzchnia grzewcza.

Zakład Krzysztofa Chrubasika zamontuje ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu

Instalacja podłogówki powinna być poprzedzona gruntowną oceną budynku. Absolutną podstawą są dobra termoizolacja oraz szczelne okna. Specjalista z Zakładu Instalacji Sanitarnych Krzysztofa Chrubasika zaznacza, że montaż ogrzewania podłogowego w słabo ocieplonych budynkach jest nieopłacalny i nie zapewni wymaganego komfortu cieplnego. Co istotne, przed rozpoczęciem prac instalacyjnych konieczne jest uzyskanie zgody administracji oraz mieszkańców budynku. Po otrzymaniu pozwolenia przychodzi czas na określenie obszaru montażowego. Inwestor może zdecydować się na instalację systemu w łazience, kuchni, ciągach komunikacyjnych lub wszystkich pomieszczeniach. Warto przy tym pamiętać, że położenie ogrzewania na zbyt małym obszarze nie pozwoli osiągnąć wymaganej temperatury w pomieszczeniach. Z pomocą ekspertów z firmy Krzysztofa Chrubasika zaprojektujesz system, który spełni Twoje wymagania cieplne.