Beton architektoniczny to oczywisty wybór w przypadku wnętrz industrialnych i loftowych, ale świetnie prezentuje się także w przestrzeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Nadaje aranżacji dekoracyjnego charakteru bez potrzeby stosowania jakichkolwiek dodatkowych ozdóbek i drobiazgów. Dowiedz się, jak dobierać wyposażenie do wnętrz ze ścianami pokrytymi betonem dekoracyjnym.

Jakie meble dobrać do betonu architektonicznego?

W zakresie doboru mebli do betonu architektonicznego mamy co najmniej kilka możliwości. Świetnie sprawdzają się połączenia materiału z:

  • elementami metalowymi – takimi jak regały i półki, balustrady oraz krzesła,

  • chłodnym odcieniem drewna – najlepiej litego, ale mogą być to także meble z drewna klejonego,

  • powierzchniami tapicerowanymi ekoskórą – w tym zakresie do dyspozycji mamy nie tylko fotele, sofy i narożniki, ale również kompletne zabudowy ścienne.

Oprócz tego zdecydować się można na ocieplenie wnętrza meblami tapicerowanymi standardowymi tkaninami, które umieszczone będą przykładowo na metalowych lub drewnianych nóżkach. Dobrze wygląda tapicerowanie tkaninami w stonowanych odcieniach takich jak szarości, chłodne beże, grafit czy czerń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając beton?

Podczas urządzania wnętrz z wykorzystaniem betonu zwróć uwagę na jego rodzaj, porowatość oraz ciężar. Jednym z miejsc, w których można dopasować rodzaj produktu do potrzeb jest producent betonu architektonicznego BTB, który specjalizuje się w wytwarzaniu betonu elewacyjnego, ściennego, z przeznaczeniem na blaty czy elementy małej architektury. Części betonowe muszą być dobrze dopasowane do przeznaczenia, by pozostały z nami przez lata.

Co z dodatkami we wnętrzu?

Decydując się na beton dekoracyjny, lepiej będzie zrezygnować ze zbyt dużej ilości ozdób i akcesoriów. Idealne są oszczędne w formie rzeźby, doniczki z kwiatami oraz poduszki na kanapie. Całkowicie pozbądźmy się jednak girland, światełek, ramek ze zdjęciami czy rozbudowanych stroików. Wnętrza, które urządzono z wykorzystaniem betonu to najczęściej aranżacje dość surowe, w których funkcje dekoracyjne spełniają ciekawe bryły przedmiotów, faktury, kolory i materiały wysokiej jakości. Jeżeli chodzi o ilość przedmiotów znajdujących się w takim wnętrzu, to najlepiej będzie postawić na minimalizm.