Budowa solidnej i bezpiecznej hali może być sporym wyzwaniem. Bardzo ważne jest nie tylko zakupienie wysokiej jakości stalowych elementów, ale również ich profesjonalny montaż, który zapewni stabilność całej konstrukcji. Jak przygotować podłoże pod halę przemysłową? Komu zlecić montaż, aby mieć pewność, że wszystko zostanie fachowo wykonane? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Wysokiej jakości konstrukcja

Oczywiście jednym z najważniejszych czynników, które decydują o jakości hali przemysłowej, jest zakup odpowiednich elementów. Najlepiej sprawdza się stal, która została dodatkowo zabezpieczona przed korozją np. poprzez cynkowanie lub naniesienie innych powłok. Elementy konstrukcyjne powinny być ciężkie, aby zapewniały właściwą stabilność hali. Bardzo ważne jest dopasowanie jej wymiarów do potrzeb przedsiębiorstwa oraz wybranie właściwego typu dachu. Najlepiej sprawdzają się dachy dwuspadziste. Unikać należy dachów płaskich, które mogą zostać łatwo uszkodzone i zarwane np. pod wpływem opadów śniegu. Zanim zaplanujesz budowę hali, musisz pamiętać, że wynajem dźwigu będzie konieczny nie tylko w przypadku montażu, ale również rozładunku towaru, jeśli montaż hali nie będzie odbywał się tego samego dnia.

Profesjonalny montaż

Jeśli mowa o montażu, ma on także ogromny wpływ na to, czy hala będzie solidna i trwała. Należy zlecić go profesjonalistom, którzy mają wprawę w montażu konstrukcji stalowych. Firma montażowa powinna posiadać nie tylko odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, ale również specjalistyczny sprzęt – między innymi dźwigi, których udźwig i wysięg będzie idealnie dopasowany do wykonywanej pracy. Jedną z polecanych firm świadczących usługi dźwigowe, jest przedsiębiorstwo Smart Dźwig, którego siedziba znajduje się w Stalowej Woli. Lepiej unikać usług amatorów, którzy nie mają wprawy. Hala ze stalowych elementów, która nie zostanie odpowiednio zamontowana, może stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników!

Jakie podłoże wybrać?

Podczas projektowania i budowy hali nie wolno zapominać również o właściwym podłożu. To właśnie ono ma istotny wpływ na stabilność. Najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości posadzka, która bez problemu utrzyma masę konstrukcji. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów posadowienia hali ze stalowych elementów, jest wykorzystanie stóp fundamentowych, które stosuje się bezpośrednio na podłożu. Jeśli grunt ma słabszą nośność, konieczne będzie jego dodatkowe wzmocnienie. Nawet jeśli hala jest rozwiązaniem tymczasowym, nie można pozwolić sobie na zastosowanie słabej jakości podłoża. Wszystkie technologie powinny zostać zawarte w projekcie i prace muszą przebiegać zgodnie z wyznaczonymi w nim wytycznymi.