Białym montażem określa się szereg prac związanych z podłączeniem elementów armatury sanitarnej. Działania w tym zakresie są ściśle powiązane z hydrauliką, a od ich właściwego wykonania zależy wydajność i prawidłowe funkcjonowanie m.in. umywalek czy brodzików. Nie tylko takie wyposażenie łazienek czy toalet montowane jest przez hydraulika w ramach białego montażu. Czym jeszcze zajmie się fachowiec?

Biały montaż w toalecie

Toaleta to ważny element każdego domu czy mieszkania. Jest to pomieszczenie, w którym armatura sanitarna powinna zapewniać użytkownikom możliwość komfortowego z niej korzystania. Musi być także przede wszystkim szczelna i jednocześnie drożna. Oznacza to nie tylko doprowadzenie rur do punktów odbioru w toalecie, ale też odpowiednie podłączenie armatury sanitarnej w postaci np. WC. Coraz chętniej stosowanym przez inwestorów rozwiązaniem jest montaż zestawu podtynkowego – również i jego instalację powinniśmy zlecić doświadczonemu hydraulikowi.

Pomoże on też przy podłączaniu bidetu. Jest to dość popularny element wyposażenia toalet, do którego również musi zostać doprowadzona woda. Hydraulik zadba także o zamontowanie wszelkich niezbędnych uszczelek, w tym m.in. uszczelki wygłuszającej. Te niewielkie części są bardzo ważne przy białym montażu i nie należy ich pomijać przy podłączaniu wymienionej armatury. W toaletach hydraulik może zająć się też zainstalowaniem umywalki. Co natomiast obejmuje biały montaż w łazience?

Prace związane z białym montażem w łazience

Armatura sanitarna to podstawowe wyposażenie nie tylko toalet, ale również łazienek. Biały montaż w takich pomieszczeniach dotyczy m.in. natrysków i wanien. Ich podłączenie w sposób zapewniający właściwy odpływ wody pozwala uniknąć np. zalania. Dav-Instal Dawid Kwidziński to firma świadcząca usługi hydrauliczne także w zakresie wspomnianego białego montażu. Prace w łazience obejmą też instalację umywalek, które są montowane również w toaletach.

Do białego montażu zalicza się podłączenie grzejników w toaletach. To zadanie także dobrze jest powierzyć doświadczonemu hydraulikowi, który zadba o właściwe odpowietrzenie grzejnika i sprawdzi jego wydajność oraz szczelność. Zamontuje również niezbędne komponenty w postaci głowicy termostatycznej czy zaworów zapewniających możliwość odcięcia dostępu wody, co przydaje się w przypadku awarii sieci wodociągowej. Popularny biały montaż to zatem szereg prac hydraulicznych związanych z podłączaniem rozmaitych elementów armatury sanitarnej zarówno w łazienkach, jak i toaletach.