Inwestorzy bardzo różnie podchodzą do kwestii związanych z lokalizacją wymarzonej działki budowlanej. Niektórzy stawiają na klasyczne przedmieścia, a inni zaś, próbują uciec jak najdalej od metropolitarnego zgiełku. Mianownikiem, który łączy jednak wszystkie typy posesji, jest fakt, że zawsze wymagają one przeprowadzenia profesjonalnych prac ziemnych, polegających na przygotowaniu terenu pod budowę. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Co wchodzi w skład głównej oferty?


Rozpoczęcie współpracy z usługodawcą zazwyczaj rozpoczyna się od przeprowadzenia wizji lokalnej. Na tym etapie uzgadnia się zakres koniecznych do wykonania prac, który w zależności od lokalizacji oraz ukształtowania działki, może być nieco inny. Po sprecyzowaniu warunków cenowych i czasu koniecznego do zrealizowania zlecenia, specjaliści przystępują do wykonania powierzonych im obowiązków. Przy wykorzystaniu specjalistycznego ciężkiego sprzętu takiego jak m.in. koparki i koparko-ładowarki, cały proces rozpoczyna się od wyrównywania i niwelacji terenu.

W razie zaistnienia takiej konieczności nowoczesne wyposażenie znacząco ułatwia również poradzenie sobie z problemami związanymi z wystającymi korzeniami czy pniami ściętych drzew. Kiedy teren rzeczywiście zaczyna przypominać już działkę budowlaną, fachowcy przystępują do stworzenia wykopów technicznych. Choć najważniejszym z nich jest oczywiście ten przeznaczony na fundamenty, to nie należy zapominać o tym, iż równie wiele uwagi należy poświęcić wykopom pod instalację kanalizacyjną, elektryczną czy gazową. Specjaliści mogą zająć się także wykonaniem wykopu pod szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co obejmują dodatkowe prace ziemne?


Z technicznego punktu widzenia wszystkie wymienione dotychczas czynności należą do grupy prac obowiązkowych, ponieważ bez nich, gospodarstwo domowe nie mogłoby odpowiednio funkcjonować. Warto jednak wiedzieć, że niektórzy inwestorzy decydują się na dość niekonwencjonalne rozwiązania, które jednak dla firm zajmujących się wykonywaniem robót ziemnych, nie stanowią większego wyzwania. Mowa tutaj przede wszystkim wykopywaniu zbiorników przeciwpożarowych, służących do gromadzenia i przechowywania wody deszczowej, która w razie pojawienia się niebezpieczeństwa, zostanie wykorzystania do gaszenia ognia.

Doświadczenie specjalistów pozwala im również na wykopanie stawów rekreacyjnych i hodowlanych, a także oczek wodnych o różnych rozmiarach. Roboty dodatkowe każdorazowo wymagają indywidualnych uzgodnień finansowych, gdyż ostateczny koszt inwestycji często zależy od wielu czynników. Niemniej jednak wszyscy klienci mogą zawsze liczyć na rzetelne podejście oraz terminowość i pełen profesjonalizm. Bezpiecznie oraz sprawnie przeprowadzone roboty ziemne pozwalają przejść do następnego etapu budowy domu.