Awaria rozdzielnicy elektrycznej może przyczynić się do dezorganizacji życia. Usterka niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji, szczególnie jeśli wystąpiła w zakładzie pracy czy miejscu użyteczności publicznej. Właśnie dlatego tak ważne są regularne przeglądy techniczne, dzięki którym można zminimalizować ryzyko wystąpienia problemu.

Jaka jest różnica między rozdzielnicą SN i NN?

Rozdzielnice SN (średniego napięcia) to urządzenia obsługujące napięcie znamieniowe do 24 kW. Specjaliści z Senerga podkreślają, że tego rodzaju modele montowane są przede wszystkim w wielkopowierzchniowych budynkach mieszkalnych, galeriach handlowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych i przemysłowych, hutach, kopalniach, elektrowniach, elektrociepłowniach i innych. Warianty modułowe przygotowane są do dalszej rozbudowy w przyszłości.

Rozdzielnice NN, czyli niskonapięciowe instalowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wyróżnia się kilka rodzajów m.in. mieszkaniowe, budowlane, dystrybucyjne, przemysłowe.

Na czym polega naprawa rozdzielnicy elektrycznej?

Pierwszym krokiem jest identyfikacja źródła awarii. Naprawa rozdzielnicy wymaga profesjonalnych pomiarów elektrycznych, a także wymiany uszkodzonych elementów. Konieczne jest również przeprowadzenie licznych testów potwierdzających poprawne działanie układu. Oczywiście wszelkie prace realizowane są w zgodzie z aktualnie obowiązującymi normami i standardami. Fachowcy przestrzegają także przepisów bezpieczeństwa, tak aby nie stwarzać zagrożenia dla otoczenia.