Kruszywo to sypki materiał skalny zazwyczaj o pochodzeniu mineralnym lub organicznym, a niekiedy także przemysłowym. Chociaż wydaje się dość niepozorne, kruszywo jest niezbędne podczas wielu prac budowlanych. Zastosowanie materiału skalnego zależy od właściwości poszczególnych jego rodzajów. Gdzie dokładnie mogą być wykorzystanie? Jakie kruszywa skalne oferują firmy takie jak Usługi Remontowo-Budowlane Józef Iwański?

Szeroka oferta kruszyw

Podstawowy podział kruszyw na rodzaje jest zależne od metody ich pozyskiwania. Najczęściej wykorzystywane są kruszywa naturalne, a więc uzyskane na skutek erozji lub mechanicznego rozdrobnienia skał. Dodatkowo kruszywa te często są poddawane uszlachetnieniu, czyli za pomocą płukania i przesiewania usuwa się zanieczyszczenia. W ramach kruszyw naturalnych wyróżnia się żwirowe i łamane. Zazwyczaj są pozyskiwane metodą odkrywkową w miejscach takich jak żwirownie, kopalnie piasku czy dna jezior. Drugim rodzajem kruszyw są sztuczne, które również są pochodzenia mineralnego, ale uzyskuje się je w wyniku termicznej lub innej obróbki bądź recyklingu.

Firma Usługi Remontowo-Budowlane Józef Iwański, która działa na terenie miejscowości ​​Stare Babice, oprócz świadczenia usług remontowo-budowlanych zajmuje się również sprzedażą kruszyw. W ofercie działalności dostępne są wysokiej jakości kruszywa naturalne i betonowe, czyli powstające z pokruszenia gruzu betonowego. Wśród nich można wymienić m.in.:

  • piach,
  • piach sortowany,
  • piach kopalny,
  • żwir,
  • kruszywo betonowe,
  • kruszywa różnej granulacji,
  • czarnoziem,
  • pospółka.

Zastosowanie kruszyw

Ze względu na doskonałe właściwości, kruszywa są wykorzystywane w większości prac budowlanych i stanowią dla nich kluczowy element. Natomiast różnorodna oferta kruszyw firmy Usługi Remontowo-Budowlane Józef Iwański sprawia, że z łatwością można optymalnie dopasować rodzaj kruszywa do wykonywanych prac. Materiały skalne zdecydowanie najczęściej znajdują zastosowanie w robotach drogowych i budowlanych. Są surowcem niezbędnym do tworzenia betonu i wyrobów betonowych, a także zapraw i chemii budowlanej. Wykorzystuje się je również w różnego rodzaju robotach ziemnych, budownictwie kolejowym, lotniczym i wodny.

Sprawny transport

Istotną zaletą skorzystania z oferty firmy Usługi Remontowo-Budowlane Józef Iwański jest zapewniony transport kruszywa. Otóż firma posiada flotę specjalistycznych pojazdów, dzięki którym z łatwością mogą przetransportować nawet duże ilości materiału pod wskazany adres. Dostarczenie kruszywa jest możliwe na terenie całej Polski.