Izolacja zbiorników pozwala na ustabilizowanie temperatury panującej w ich wnętrzu oraz ograniczenie strat energii cieplnej. Termomodernizacja wpływa pozytywnie nie tylko na sprawność procesów produkcyjnych, ale także jest rozwiązaniem ekonomicznym. Firma Verdach, z siedzibą w lubuskiej miejscowości Lutol Suchy, specjalizuje się w izolowaniu różnego rodzaju zbiorników. Sprawdź, z czego składa się warstwa ochronna i jakie ma zalety. Zapraszamy do lektury!

Z czego składa się warstwa izolacyjna zbiornika?

Warstwa ochronna zbiorników ma stosunkowa prostą konstrukcję, jednak musi składać się ona z odpowiednio dobranych elementów. Materiał izolacyjny musi być dokładnie dopasowany do temperatury panującej wewnątrz zasobnika i mieć dostosowaną gęstość. Warstwa izolacyjna składa się z konstrukcji nośnej i podporowej, materiału separującego, paroizolacji oraz płaszczu. Kluczowym elementem termomodernizacji zbiornika jest proces montażu izolacji i prawidłowość przeprowadzanych prac. Przedstawiciel firmy Verdach dodaje:

Nasza firma przykłada bardzo dużą uwagę do jakości świadczonych usług. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie stworzyć szczelną i bezawaryjną warstwę izolacyjną.

Prawidłowy montaż wszystkich elementów izolacji zbiornika pozwala całkowicie zniwelować ryzyko powstawania tzw. efektu komina, który polega na poruszaniu się powietrza o różnej temperaturze wewnątrz warstwy separacyjnej. Uniknięcie tego zjawiska wpływa bardzo pozytywnie na sprawność całej instalacji.

Dlaczego warto wykorzystać izolację zbiornika?

Warstwa izolacyjna montowana przez firmę Verdach to przede wszystkim doskonały sposób na ograniczenie wydatków związanych z utrzymywaniem zarówno niskiej, jak i wysokiej temperatury wewnątrz zasobników. Termomodernizacja zbiorników w istotnym stopniu ogranicza straty energii, dlatego jest rozwiązaniem ekonomicznym, korzystnym dla środowiska, a także usprawnia procesy przemysłowe. Warstwa izolacyjna, montowana przez firmę Verdach, pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz zbiorników, co sprawia, że przechowywane substancje magazynowane są w optymalnych warunkach, które nie wpływają negatywnie na ich właściwości fizyczne i chemiczne. Termomodernizacja zbiorników stanowi także dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji nośnej zasobnika przed korozją i oddziaływaniem trudnych warunków atmosferycznych.