Ekspertyzy przedinwestycyjne, projekty, kosztorysowanie, a także wykonawstwo studni głębinowej najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która krok po kroku wprowadzi nas w świat energooszczędnego i proekologicznego domu, opartego o surowiec naturalny, a także odnawialny. W tematyce studni głębinowej zainteresowany, powinien skupić się zatem na korzyściach, które ona mu przyniesie. Te dzisiaj są potwierdzone przez tysięcy użytkowników w Polsce, którzy nie żałują wydanych pieniędzy, które jak pokazują analizy, szybko się zwracają!

Niezależność energetyczna

Niezależność energetyczna to olbrzymia zaleta studni głębinowych. Dzisiaj można wykonać je w dwóch typach, jeśli chodzi właśnie o ten czynnik. Mowa o studniach, które są naszym dodatkowym źródłem energii, a także o tych, które zapotrzebowanie na wodę spełniają w ujęciu dziennym, miesięcznym, czy rocznym w 100%! Jeśli chodzi o pierwsze rozwiązanie, jest one dedykowane dla osób, które potrzebują wody gruntowej do podlewania warzyw i ogrodów, czy też do pojenia zwierząt gospodarczych. Druga opcja to inwestycja dla osób chcących pełnej niezależności od miejskich wodociągów, a także dla właścicieli domów, domków letniskowych, czy działek, do której doprowadzenie sieci urbanistycznej jest niemożliwe lub zbyt drogie.

Wysoka energooszczędność

Własna woda to nie tylko niezależność od dostawców, których technologia często ulega awariom i innego typu problemom. Własna woda gruntowa to również możliwość uzyskiwania wysokiego poziomu energooszczędności. Pamiętać należy bowiem o tym, że pozyskiwana woda z głębin, jest dla nas całkowicie darmowa. W przypadku kilkuosobowej rodziny, zwrot inwestycji jest możliwy zatem nawet w kilkadziesiąt miesięcy. Po pokryciu wszystkich kosztów, możemy mówić o całkowicie darmowym surowcu o wysokiej jakości. Istotne jest jednak to, aby stosować wysokiej jakości pompy głębinowe ze zbiornikami hydroforowymi, a także odwierty z rurami osłonowymi i filtrami, które mogą sięgać nawet 30 metrów głębokości! Warto podkreślić również to, że w przypadku planowanego zapotrzebowania dziennego na wodę na poziomie 5 metrów sześciennych, należy uzyskiwać urzędowe pozwolenie na budowę!

Jakość na najwyższym poziomie

Zarówno cała instalacja studni, jak i sama woda, muszą być w fazie wykonawczym odpowiednio przebadane pod kątem zanieczyszczeń, czy jakości. To pozwala dobrać dla systemu spersonalizowany filtr. Jeśli chodzi jednak o ogólną, statystyczną jakość wody głębinowej, należy podkreślić, że jest ona znacznie lepsza, niż ta dostarczana przez wodociągi. Nie zawiera ona bowiem w swoim składzie wiele chemii, co przekłada się np. na delikatniejsze w dotyku tkaniny po praniu, zdrowszą skórę i włosy po myciu, czy też na możliwość wykorzystywania jest, jako wody pitej. W tym przypadku, istotne jest jednak zainwestowanie w dodatkowe systemy filtracyjne. Czasem jednak są one zbędne: woda z drugiej warstwy wodonośnej, wielokrotnie występuje w swojej 100% naturalnej formie i jest bogata w liczne mikroelementy oraz prozdrowotne minerały.

Profesjonalny wykonawca

Wszystkie zalety studni głębinowych, przedstawi Ci między innymi firma Aqua-Ziem, która przygotuje dla Ciebie przed inwestycją szczegółowy projekt. To właśnie taki wykonawca błyskawicznie dokona przygotowania projektu, oraz jego wdrożenia, nawet w trudnodostępnych miejscach, gdzie ciężko dojechać specjalistycznymi pojazdami. W takich wypadkach wykonawcy, stosują innowacyjny sprzęt mobilny.