Co zrobić z samochodem, który jest tak stary, że to kwestia czasu, zanim całkiem odmówi posłuszeństwa? Albo z pojazdem, którego koszt naprawy po wypadku przewyższa jego wartość? Oczywiście sprzedaż takiego auta innemu kierowcy, nie wchodzi tutaj w grę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zezłomowanie pojazdu. Trzeba jednak wiedzieć, jak zrobić to poprawnie i co najważniejsze – zgodnie z przepisami.

Kiedy złomowanie samochodu się opłaca?

Złomowanie samochodu to ostateczność, która czasami stanowi jedyne wyjście dla właścicieli pojazdów. Wieloletnie samochody z tysiącami kilometrów na liczniku, niestety często są skarbonką bez dna. Ledwo naprawimy usterkę, a zaraz na jej miejsce pojawia się następna, aż w końcu dochodzi do sytuacji, gdy ciągłe naprawy kosztują nas więcej, niż samochód jest wart. Co więcej, poruszanie się takim samochodem może stanowić zagrożenie nie tylko dla nas jako kierowców, ale też dla innych uczestników ruchu. Złomowanie samochodu będzie najkorzystniejszą opcją również w przypadku uznania szkody całkowitej auta na skutek wypadku.

Złomowanie samochodu krok po kroku

Kiedy już podejmiemy decyzję, że chcemy pozbyć się samochodu, musimy znaleźć profesjonalne miejsce takie jak Skup Złomu Mirostal działające w Komornikach, gdzie w profesjonalny sposób przeprowadzane jest złomowanie pojazdów. Tylko skorzystanie z takich usług daje nam gwarancję, że cały proces zostanie wykonany zgodnie z wymogami prawnymi. Co to dokładnie oznacza? Jak wiadomo, samochody są pełne części oraz substancji, których samoczynne rozkładanie się, czy przeniknięcie do gleby jest szkodliwe dla środowiska. I właśnie o tę kwestię zadbają fachowcy, we właściwy sposób demontując oraz pozbywając się poszczególnych elementów.

Złomowanie aut a formalności

Trzeba pamiętać, że złomowanie samochodów to także procedura formalna. W końcu każde auto jest zarejestrowane oraz ubezpieczone. Dlatego udając się do punktu złomowania, musimy posiadać dokumenty, po pierwsze, potwierdzające naszą tożsamość, a po drugie, te dotyczące samochodu, a więc dowód rejestracyjny i, jeżeli została wydana, kartę pojazdu. Następnie pracownicy firmy wydadzą nam potwierdzenie zezłomowania samochodu w  3 egzemplarzach. Z tym dokumentem w przeciągu 30 dni musimy udać się do wydziału komunikacji i wyrejestrować auto. Jeden egzemplarz powinniśmy dostarczyć ubezpieczycielowi, aby zostać zwolnionym z obowiązku opłacania OC, a ostatni zostaje dla nas. To zamyka całą procedurę i sprawia, że samochód oficjalnie przestaje istnieć.

Skup Złomu Mirostal - oferta

Firma Mirostal działa na rynku skupu złomu już od 2016 roku. Zajmuje się kasacją samochodów i bezpłatnie odbiera pojazd z miejsca wskazanego przez klienta. W skupie można także sprzedać elementy karoserii samochodowej, chłodnice, silniki elektryczne oraz puszki i garnki nierdzewne. Ponadto Mirostal skupuje żeliwo, metale kolorowe, aluminium, miedź, mosiądz, cynk ołów, brąz, znal oraz kwasówkę. Zapraszamy do współpracy zarówno osoby prywatne jak i firmy posiadające hurtową ilość odpadów.