Dopełnieniem każdego domu jednorodzinnego, jest piękny ogród z różnorodnymi roślinami. Nie tylko jednak one wpływają na estetykę naszego przydomowego terenu zielonego. Warto również postawić na małą architekturę ogrodową, która najczęściej występuje z kamienia lub też z wysokiej jakości drewna. Mowa oczywiście o altankach, huśtawkach, tarasach, czy pergolach. Dowiedz się, gdzie zamówisz najpiękniejsze z nich!

Postaw na współpracę z dobrą stolarnią!

Dzisiaj zarówno we wnętrzarstwie, jak i ogrodnictwie wykształciły się firmy stolarskie, które są w stanie realizować nietypowe zlecenia klientów wprost z wizji ich wyobraźni. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest stolarnia STOL-KAR, która właśnie stawia na zindywidualizowane projekty na specjalne zamówienie. Jeśli zatem marzysz o pięknej altance, ale w niestandardowym japońskim, czy śródziemnomorskim stylu, czy też o pergoli wznoszącej się nad solidnie wykonanym drewnianym tarasie, koniecznie podejmuj współpracę z takimi pracowniami. Wiele z nich – w tym STOL-KAR – może wyróżnić się realizacjami wykonywanymi nawet dla klientów instytucjonalnych, w związku z takimi inwestycjami, jak duże, drewniane parki rozrywki, składające się nawet na prawdziwe galeony! Wystarczy spojrzeć na cudowne statki, które są jedną z głównych atrakcji turystycznych w Sea Parku w Sarbsku!

Altanki i wiaty ogrodowe – inspiracje

Jeśli chodzi o architekturę ogrodową dla klientów indywidualnych, a także biznesowych, najbardziej popularne są dzisiaj altanki oraz wiaty. W pierwszym przypadku można dzisiaj według własnego uznania stworzyć naprawdę wyjątkowe konstrukcje np. w wiejskim stylu z dachem trzcinowym, czy też w skandynawskim, gdzie na płaskim zadaszeniu na specjalnej membranie PCV, będzie można założyć mini ogródek! Altanki występują zatem w tysiącach wersji, zarówno jeśli chodzi o powierzchnię, bryłę, dach, czy kolory i dodatkowe udogodnienia takie, jak meble ogrodowe wewnątrz, czy huśtawki.

Jeśli chodzi zaś o klientów biznesowych hotele, pensjonaty, stadniny koni, czy też karczmy i muzea, bardzo popularnymi drewnianymi konstrukcjami ogrodowymi dla gości, są piękne wiaty drewniane, które pozwalają pod nimi grillować, czy urządzać nawet modne staropolskie wesela, pełne wiszących zielonych girland oraz lampek i zapalonych świec. Warto przy tym jednak zawsze pamiętać o tym, aby nasze konstrukcje marzeń do ogrodów, były wykonywane z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego lub klejonego, według restrykcyjnych nom PN-EN! To zapewnią Ci eksperci firmy STOL-KAR!