Co warto wiedzieć przed zakupem biokominka?

Materiał partnera
2019-10-16

Większość z nas marzy o kominku. Jednak jeszcze do niedawna nie wszyscy mogli sobie na niego pozwolić - tradycyjne kominki były zarezerwowane dla zabudowy jednorodzinnej, a ekologiczne podejście wstrzymywało także tych, którzy mogli sobie na niego pozwolić. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazują się biokominki zasilane biopaliwami. Są one ekologiczne, nowoczesne, wygodne i pasują do każdego wnętrza - nawet małego pokoju.

Estetyczne i wygodne

Biokominki zaskakują wyglądem i niejednokrotnie zachwycają swoim pięknem. Obecnie klienci mają tak duży wybór biokominków, że bez trudu wybiorą odpowiedni model dopasowany zarówno do gabarytów pomieszczenia, jak i jego stylu. Niektóre przybierają tak nietypowe formy, że z powodzeniem mogą służyć również za ozdobę. Idealnie dopasują się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Biokominki można ustawić w dowolnym miejscu, można je również przenosić, jedynym wymogiem jest obecność systemu wentylacyjnego.

Ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia

Biokominki zyskały dużą popularność między innymi dzięki temu, że są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia. Są one zasilane biopaliwami, które nie emitują do atmosfery szkodliwych związków. Biopaliwa wytarza się z alkoholu etylowego, najczęściej pochodzenia roślinnego. Tego typu paliwo spala się w całości i jest w pełni biodegradowalne. Efektem spalania są jest jedynie para wodna i niewielkie ilości dwutlenku węgla. Domownicy nie są narażeni na nieprzyjemny zapach w mieszkaniu lub podrażnienie oczu przez dym. W związku z tym, że bioplaliwa nie wytwarzają sadzy, kominek zasilany nimi łatwiej jest utrzymać w czystości. Warto jednak podkreślić, że należy korzystać z paliwa przebadanego i sprawdzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Piękny płomień i przyjemne ciepło

Płomień z biokominka jest równie piękny, co z tradycyjnego kominka. Jeśli mielibyśmy się doszukać różnic, kolor może być nieco inny niż z płonącego drewna. Dodając do paliwa naturalne olejki eteryczne, możemy cieszyć się nie tylko pięknym płomieniem, ale także kojącym zapachem. Dzięki temu w domowym zaciszu można zorganizować sobie relaksującą sesję.

Biokominki - szeroki wybór, fachowe doradztwo

Poszukujesz dobrej jakości biokominka? Sprawdź ofertę firmy KAFLE - KOMINKIMarek Wiliński. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą kominków i akcesoriów kominkowych. Na rynku działa nieprzerwanie od 1998 roku, co pozwoliło na zdobycie dużego doświadczenia i świadczenie usług na wysokim poziomie. W ofercie Kafle znajdziemy m.in.: biokominki, kominki elektryczne, kominki gazowe, kominki kaflowe, akcesoria do kominków.