Zadbany ogród jest najlepszą wizytówką każdej posesji. Nie musi być nawet obsadzony kwiatami, by przyciągał wzrok przechodniów i cieszył oczy domowników. Czasem mniej znaczy więcej – równo przystrzyżony trawnik i estetycznie uformowane krzewy mogą prezentować się tak samo efektownie jak kunsztowny ogród japoński. Ale tylko pod warunkiem, że będziemy mieć pod ręką odpowiednie elektronarzędzia. Jaki sprzęty polecają do ogrodu specjaliści z firmy Einhell?

Bez kosiarki ani rusz!

To chyba pierwsze urządzenie, które nierozerwalnie kojarzy się nam z pielęgnacją ogrodu. Model kosiarki należy dopasować do wielkości i sposobu ukształtowania działki. Do koszenia niewielkich, przydomowych trawników sprawdzi się kosiarka elektryczna. Jeśli zaś możemy mieć problem z bliskością źródła zasilania, warto zdecydować się na zakup kosiarki akumulatorowej.

Ta produkowana przez firmę Einhell nie emituje hałasu, wibracji ani szkodliwych dla środowiska spalin. Gwarantuje też wielogodzinną i przyjemną pracę przy pielęgnacji trawnika. Zastosowanie kosiarki w niektórych miejscach na działce może być jednak utrudnione. Warto wówczas zainwestować w elektryczną podkaszarkę. Ułatwi ona przycinanie trawy przy krawężnikach, rabatach, murach i drzewach.

Nożyce do żywopłotu

Naturalne ogrodzenia wracają do łask. Zielony żywopłot nie tylko wyznacza granice działki i zapewnia jej właścicielom większą prywatność, ale też stanowi prawdziwą ozdobę parceli. O ile oczywiście jest zadbany. Przycinanie żywopłotu ręcznymi narzędziami zajmuje dużo czasu, jest męczące i nie zawsze efektowne. Dlatego dobrze mieć pod ręką elektryczne nożyce do żywopłotu firmy Einhell. Nie wymagają one zasilania sieciowego, co ułatwia manewrowanie sprzętem między roślinami. Takich nożyc możemy użyć też do kunsztownego formowania krzewów i niskich drzew. Nawet amator będzie pod wrażeniem łatwości operowania tym elektronarzędziem.

Piła łańcuchowa

W ogrodzie przyda się też elektryczna piła łańcuchowa. Dzięki niej ścinanie i przycinanie gałęzi drzew oraz krzewów będzie o wiele łatwiejsze. Piła łańcuchowa sprawdzi się też do przygotowywania drewna na opał. Jej liczne zalety z pewnością docenią właściciele kominków oraz kotłów opalanych drewnem. Z pomocą piły łańcuchowej zbudujemy wiele elementów małej architektury ogrodowej – plac zabaw dla dzieci, domki dla ptaków czy altankę. Zaletami modeli elektrycznych są: brak wydzielania spalin, prostota obsługi, brak uciążliwej konserwacji.

Dmuchawa do liści

Okres jesienny to czas niekończących się porządków w ogrodzie. Spadające z drzew liście nie powinny zalegać na trawniku, ponieważ mogą spowodować gnicie, choroby i wymieranie trawy. Ich codzienne zagrabianie może być jednak problematyczne. Elektryczna dmuchawa do liści sprawia, że sprzątanie ogrodu zajmuje dosłownie chwilę. Sprzęt ten ogranicza też wysiłek fizyczny związany z porządkowaniem terenów zielonych. Ma to naprawdę duże znaczenie, gdy pod naszą opieką znajduje się  spora działka.