Innowacyjność technologiczną możemy dzisiaj dostrzec niemalże w każdej branży. Tak jest również wśród producentów sprzętów RTV i AGD, który prześcigają się w różnego typu unowocześnieniach. Dowodem na to są między innymi pralki, które dzisiaj wyróżniają się między innymi wysokim poziomem energooszczędności. Niestety żywotność danych urządzeń zawsze jest ograniczona, a usterki zdarzają się stosunkowo często, nawet jeśli kupujemy sprzęty marek Bosch, LG, Gorenje, Candy czy Whirlpool. Aby szybki usuwać różnego rodzaju uszkodzenia, producenci pralek, wdrożyli bardzo przydatny dla serwisantów systemów kodów błędów! Nie omieszkaj podać go podczas zgłoszenia awarii pralki w firmie Eldom!

Czym są kody błędów pralek?

Kody błędy pralek ukazują się użytkownikom na specjalnych – coraz częściej dotykowych – wyświetlaczach/panelach. Ich funkcją jest zaś informowanie o nieprawidłowym użytkowaniu sprzętu, lub właśnie o drobnej, czy też bardziej złożonej usterce. System kodów błędów, pozwala zatem na zarówno zwrócenie uwagi użytkownika na przeładowany bęben, jak i też na uszkodzenie obwodu odprowadzania wody. Zakres informacji poprzez specjalne symbole, jest zatem bardzo duży i przydaje się zarówno właścicielom pralki, jak i serwisantom!

Kod błędów, czyli gwarancja szybkiego serwisu

Kody błędów pralek można porównać do podobnego systemu wykorzystywanego w motoryzacji przy warsztatowym procesie diagnostyki komputerowej. To wtedy pracownik zakładu w błyskawiczny sposób ocenia, czy uszkodzenia jest możliwe do usunięcia w szybkim czasie, czy serwis będzie wymagał kilkudniowego oczekiwania. Podobnie jest z pracowniami serwisowymi sprzętów AGD, które zawsze zawracają uwagę na kody błędów, przyśpieszając czas obsługi.

Przykładowe kody błędów

Bardzo szerokim systemem kodów błędów dysponują sprzęty marki Whirlpool. Warto wiedzieć, że inni producenci stosują bardzo podobny układ liczb i literek, informujących o danym zdarzeniu. Przykładowymi błędami pralek Whirlpool, są: FH – brak dopływu wody, FA – aktywowany system Aquastop, FP – problem z odpływem wody, F05 – usterka termistora temperatury, F06 – usterka rdzenia tacho, F07 – zwarcie triaka, F09 – przepełnienie bębna, F10 – usterka płytki sterującej pracą silnika, F11 – błąd komunikacji F13 – błąd obwodu podajnika, F14 – uszkodzenie pamięci EEPROM, F15 – błąd jednostki sterowania silnikiem, F16-F22 – uszkodzenia sterownicze, FDL/FDU – błędy włączanie/wyłączania blokady drzwi.

Cechy dobrego serwisanta pralek

Dobry serwisant pralek przede wszystkim będzie w stanie zaoferować pomoc w większości przypadków, bez konieczności zabierania sprzętów do warsztatu. To między innymi dla działań mobilnych usług naprawczych został stworzony system błędów sprzętów AGD. Jeśli chodzi zaś o ważne cechy dobrego serwisanta, są nimi: stosowanie części zamiennych i oryginalnych, wykonywanie naprawy według metodologii naprawczych danej marki, błyskawiczność działań. To właśnie tym na rynku wyróżnia się firma ELDOM która podejmuje się także napraw zmywarek, lodówek, czy urządzeń gastronomicznych.

Eldom - nie tylko naprawa pralek!

Firma Eldom z Białegostoku nie tylko specjalizuje się w naprawie sprzętów AGD takich jak pralki. Zlecić jej można również serwis i przegląd klimatyzacji, a także nowoczesnych pomp ciepła. Szczególnie warto korzystać z usługi konserwacji urządzeń, dzięki której podzespoły sprzętów można utrzymać w idealnym stanie.