Każdy z nas posiada w domu meble tapicerowane. To do nich zalicza się piękne narożniki, wyjątkowe sofy, czy też mniej lub bardziej ekskluzywne kanapy. Materiałem okrywającym, wielokrotnie są różnego rodzaju tkaniny, bądź też ekologiczna i naturalna skóra. Z biegiem lat tworzywa te niszczą się, psując estetykę danego mebla. To wtedy, jeśli mamy do czynienia z wyrobami stylowymi, warto poddawać je renowacjom. Często na skutek przypadkowego uszkodzenia, jest to jedyny ratunek dla ulubionej sofy, czy fotelu.

Renowacja mebli przy uszkodzeniach

Renowacja mebli, w szerokich działaniach tapicerskich, może dotyczyć usuwania takich uszkodzeń, jak pęknięć, rozerwania, czy zaplamienia materiału. Podkreślić, należy zatem to, że wielokrotnie nie ma sensu wyrzucać atrakcyjnego wizualnie oraz solidnego mebla i kupować kolejnego, kiedy można skorzystać ze specjalistycznych usług. Często takie rozwiązanie wybierają właściciele hoteli, restauracji, posiadających całe zestawy identycznych sof, foteli, czy też krzeseł, a także liczni klienci indywidualni.

Zmiana wyglądu mebli

Wielokrotnie do pracowni tapicerskich, udają się również osoby, które chcą zmienić aranżację swoich wnętrz. Twoja sofa, czy też narożnik nie pasują kolorystyczne, do planowanego remontu salonu, czy sypialni? Rozwiązaniem jest właśnie skorzystanie z usług tapicerskich. To dzięki nim, można nawet co kilka sezonów, odmieniać bez wydawania dużej ilości pieniędzy, estetykę swojego domu. Meble tapicerowane są bowiem ważnym ich elementem.

Renowacja mebli wiekowych

Kolejną usługą, którą gwarantują pracownie tapicerskie, jest naprawianie i nadawanie ponownej świetności meblom wiekowym. Jeśli planujesz stworzyć wnętrze z elementami wystroju z czasów lat 80-tych, czy też w stylu klasycznym, długo panującym we Francji, odkurz stare fotele oraz sofy, zalegające na strychach, lub kup je na aukcjach internetowych, a następnie odśwież je w pracowni tapicerskiej!

Renowacja mebli w Warszawie!

Przykładem pracowni, która podejmuje się odnawiania wielu rodzajów sprzętów m.in. kanap, foteli, kanapo-tapczanów, kanapo-wersalek, puf, poduch, czy też siedzisk taboretów, jest Zakład Specjalistycznych Usług Tapicerskich „Markiewicz”, który działa w Warszawie. Zatrudnia on doświadczonych i szeroko wyspecjalizowanych ekspertów wnętrzarstwa, stolarstwa i tapicerstwa, radzących sobie z najbardziej złożonymi zamówieniami. Precyzja oraz solidność wykonawstwa, to zaś zasługa wykorzystywania najnowocześniejszych maszyn oraz wysokiej klasy materiałów.