Wiosna i lato to pory roku, które sprzyjają wypoczynkowi na dworze. Lubimy wtedy zasiąść w wygodnym fotelu lub leżaku w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie i spędzić czas z najbliższymi labo zrelaksować się z książką w dłoni. By komfort sprzyjał udanemu wypoczynkowi dobrze jest wyposażyć meble ogrodowe w miękkie poduszki, które bez problemu można nabyć w wielu sklepach, takich jak AG z Rumii.

Odpowiedni rozmiar poduszek

Niezależnie od kształtu mebla, na którym mają się znaleźć, poduszki ogrodowe powinny być odpowiednio do niego dopasowane. Oczywiście można położyć je luźno na ławce i wtedy nie muszą mieć konkretnych wymiarów. Jednak gdy mają spełniać rolę siedziska i zapewniać kompletną wygodę należy dobrać rozmiar tak, by wszystko do siebie pasowało. Za małe poduszki tej wygody nie dadzą, a poza tym będą wyglądały nieestetycznie. Z kolei zbyt duży rozmiar poduch sprawi, że będą one się zsuwały i ocierały o brzegi mebla, co może spowodować ich zniszczenie.

Materiał wykonania

Poduszki ogrodowe powinny być wysokiej jakości. Najlepiej wybrać te pokryte wysokogatunkowymi tkaninami, z odpowiednim wypełnieniem. Takie poduszki może nie są tanie, za to wytrzymają o wiele dłużej niż ich tańsze odpowiedniki, więc ich zakup jest bardziej opłacalny. Materiał na poduszki ogrodowe powinien być wytrzymały, odporny na rozciąganie, przetarcia i promieniowanie słoneczne, zaś wypełnienie na odkształcanie się. Poduszki wykonane z teflonu są odporne na przenikanie wilgoci i brudu, nie wchłaniają nadmiernej ilości wody i szybko wysychają. Są zazwyczaj wyposażone w kieszenie lub wiązania, pozwalające na stabilne umocowanie do krzesła czy leżaka. Dobrze, gdyby poduchy posiadały ściągane poszycie, które można wyprać.

Rodzaje poduszek ogrodowych

W sklepach można znaleźć całe mnóstwo poduszek ogrodowych. Poduszki na krzesła i fotele ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i z różnych materiałów. Mogą być gładkie, z przeszyciami lub pikowane. Okrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Wszystko zależy od kształtu mebla. Dzięki piankowemu wypełnieniu są lekkie i idealnie nadają się na wypad na plażę. Poduszki na ławki i huśtawki ogrodowe są wykonane z wytrzymałych i odpornych na słońce, zabrudzenia i wilgoć materiałów. Posiadają wypełnienie, które dopasowuje się do ciała, ale nie odkształca się. Zazwyczaj jest wykonane z wełny silikonowej i pianki PUR. W sklepach dostępne są także poduszki na meble ogrodowe wykonane z palet. Meble takie są bardzo nowoczesne i doskonale wyglądają zarówno na niewielkich balkonach, dużych tarasach czy też przydomowych oranżeriach. Można na nich położyć materac piankowy albo miękkie poduchy z silikonowym wypełnieniem. Niezależnie jakie poduchy wybierasz, sprawdź czy są wyposażone, w troczki do wiązania bądź gumki, dzięki którym będą trzymały się mebli i nie zsuną się z nich nawet pod wpływem silnego wiatru.