Zastosowanie szkła w aranżacji wnętrza

Materiał partnera
2019-09-22
szklane elementy

Eleganckie, gustowne, wytrzymałe a zarazem delikatne. Szkło kojarzone głównie z nowoczesnymi biurowcami, zjednuje sobie zwolenników, którzy tego typu elementy dekoracyjne przenoszą również na grunt domowy, tworząc z niego efektowne aranżacje będące symbolem współczesnego budownictwa. Jego uniwersalny charakter sprawia, że sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu, od łazienki, przez korytarz, po kuchnię. Wysoka estetyka tworzywa, optyczne powiększenie wnętrza, czy rozjaśnienie go to tylko niektóre zalety. Jakie szklane detale można spotkać w nowoczesnych domach?

Schody

Jednym z najpopularniejszych zastosowań szkła w domu są schody. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, że materiał ten cechuje się wysoką wytrzymałością i trwałością, zachowując wszystkie standardy bezpieczeństwa. Stopnie schodów wykonuje się bowiem z trzech warstw klejonego szkła hartowanego. Folia znajdująca się wewnątrz powoduje, że w przypadku pęknięcia odłamki nie rozsypując się, tworzą tylko rozległą sieć przypominająca pajęczynę. Co więcej, szklane schody montuje się na metalowej konstrukcji, która jest dodatkowym czynnikiem świadczącym o ich bezpiecznym użytkowaniu. Jak wynika z opinii specjalistów z firmy Twoje Szkło, tafle szkła, tworzące stopnie, poddaje się procesowi ryflowania, uzyskując w ten sposób antypoślizgową powłokę. Zapobieganiu poślizgowi służy również metoda sitodruku lub piaskowania szkła. Krawędzie stopni zaś są fazowane i polerowane. Oświetlenie przy schodach podkreśli ich oryginalność oraz nowoczesny charakter. Proste, minimalistyczne, a zarazem nadające funkcjonalnej przestronności wnętrzu. Takie są szklane schody.

Meble

Na popularność szkła, jako materiału używanego do produkcji różnych elementów, coraz częściej stosowanych w domu, wpływa jego uniwersalność. Przed chwilą mówiliśmy o schodach, teraz czas na meble. Moda na szklane meble trwa w najlepsze. Podkreślą one nowoczesny, nieco modernistyczny charakter wnętrza, a także nadają mu dość sporej nuty elegancji. Najczęściej spotyka się szklane stoły, stoliki kawowe czy ławy, które są łatwe do utrzymania w czystości. Jest również atrakcyjnym materiałem wykorzystywany do produkcji szaf, regałów  i witryn. Ich przezroczystość umożliwia doskonałe eksponowanie przedmiotów. Nowoczesne procesy technologiczne sprawiają, że szkło jest materiałem niezwykle plastycznym. Chodzi tu przede wszystkim o technikę termoformowania, przy użyciu której można tworzyć niezwykłe i efektowne fotele i krzesła, a także gięte konstrukcje stołów.

Łazienka

Bezapelacyjnie królestwem szła jest łazienka. Podstawowe zastosowanie to kabiny prysznicowe. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnych łazienkach jest wyznaczenie osobnej przestrzeni stanowiącej prysznic, którą od reszty pomieszczenia oddziela szklana ściana. Wygląda to bardzo efektownie. Kabina może również posiadać szklane drzwi w przypadku pryszniców narożnikowych lub wnękowych. Zarówno miłośnicy długich, relaksujących kąpieli w wannie, jak i szybkich, orzeźwiających pryszniców, nie muszą rezygnować ze swoich upodobań, gdyż producenci szklanych elementów wykorzystywanych w aranżacji wnętrz, jak np. Twoje Szkło, tworzą wysokiej jakości parawany nawannowe. Wówczas w łazience mamy do wyboru obie formy kąpieli.