Kredyt konsolidacyjny to coraz częściej wybierane przez klientów banków rozwiązanie. Pozwala na zredukowanie liczby zaciągniętych kredytów do jednego. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się, co dokładnie oznacza kredyt konsolidacyjny oraz jakie możesz zyskać dzięki niemu korzyści.

Co oznacza termin “kredyt konsolidacyjny”?

Jak tłumaczy Ekspert Finansowy Łukasz Piesik, kredyt konsolidacyjny to połączenie zaciągniętych zobowiązań w jeden, większy kredyt. W rzeczywistości zaciąga się nowy kredyt, aby przeznaczyć go na spłatę dotychczasowych pożyczek. Należy zaznaczyć, że kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla osób, które terminowo spłacają zadłużenie. Banki udzielają kredyt konsolidacyjny na spłatę tylko wybranych rodzajów kredytów. Wśród nich najczęściej znajdują się: kredyty gotówkowe, kredyty na kartach kredytowych, kredyty na kontach osobistych, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne, pożyczki gotówkowe poza bankowe, kredyty mieszkaniowe, także te zabezpieczone hipotecznie. Zanim podpiszemy umowę na kredyt konsolidacyjny, warto sprawdzić, jakie dokładnie zobowiązania mogą być objęte przez kredyt konsolidacyjny.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Najczęściej wyróżniane plusy konsolidacji:

  1. Połączenie różnych zobowiązań kredytowych: dzięki temu klient dostaje możliwość uporządkowania swojej sytuacji finansowej.

  2. Możliwość negocjacji lepszych warunków kredytu i zmianę daty spłaty miesięcznych rat zobowiązania: jeśli np. zmieniłeś pracę i otrzymujesz wynagrodzenie w innym dniu niż dotychczas, możesz chcieć zmienić miesięczną datę spłaty kredytu.

  3. Zmniejszenie raty kapitałowo-odsetkowej: daje możliwość wydłużenia okresu kredytowania.

  4. Dodatkowe środki finansowe: banki dają możliwość dobrania dodatkowych pieniędzy, bez obowiązku przeznaczenia ich na spłatę poprzednio zaciągniętych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny daje możliwość zminimalizowania ilość spłacanych rat oraz ich oprocentowanie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że o ile rata kapitałowo-odsetkowej ulega zmniejszeniu, o tyle całkowite koszty kredytowania stają się większe. Rata kredytu konsolidacyjnego staje się mniejsza tylko dlatego, że wydłuża się okres spłaty kredytu.

Ekspert Finansowy Łukasz Piesik - oferta

Doradztwo finansowe w zakresie kredytów, leasingów i ubezpieczeń oferuje Ekspert Finansowy Łukasz Piesik Kredyty Leasing, który posiada biura w Człuchowie i Chojnicach. W zakres usług firmy wchodzą kredyty hipoteczne, gotówkowe i firmowe, leasingi samochodowe i innych środków trwałych, a także ubezpieczenia osobowe i majątkowe. Firma działa od 2014 roku. Współpracuje z renomowanymi instytucjami finansowymi. Gwarantuje indywidualne podejście do klienta, profesjonalizm, uczciwość i zaangażowanie.