Jazda niesprawnym samochodem jest niekomfortowa, a do tego stwarza poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wskazane jest naprawienie pojazdu. Jeśli szukasz dobrego mechanika samochodowego, który poradzi sobie z każdą usterką, sprawdź ofertę firmy Kodo. Czym dokładnie zajmują się zatrudnieni tam mechanicy samochodowi?

Z czym najczęściej związane są naprawy w zakresie mechaniki samochodowej?

Kłopoty z autem zazwyczaj wymagają wizyty w warsztacie samochodowym. Mechanicy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w krótkim czasie znajdą usterkę i ją usuną. Fachowe naprawy pojazdów to główne usługi świadczone przez warsztat samochodowy Kodo. Jego pracownicy specjalizują się między innymi w usuwaniu usterek w zakresie mechaniki samochodowej. Do podstawowych czynności należy:

  • wymiana filtrów,
  • wymiana płynów eksploatacyjnych,
  • wymiana tarcz i klocków hamulcowych,
  • wymiana rozrządu,
  • naprawa silnika,
  • naprawa sprzęgła,
  • naprawa skrzyni biegów,
  • wymiana amortyzatorów.

Co więcej, warsztat samochodowy Kodo podejmuje się też napraw wszelkich układów znajdujących się w pojeździe, w tym w szczególności kierowniczego, wydechowego, hamulcowego oraz zawieszenia. Oprócz tego klienci warsztatu Kodo mogą liczyć na fachowe usługi wulkanizacyjne. Obejmują one przede wszystkim geometrię kół, wyważanie kół, naprawę i wymianę opon. Wspomniany warsztat podejmuje się też serwisu klimatyzacji samochodowej, a także komputerowej diagnostyki auta.

Badania techniczne samochodów

Naprawa samochodów to nie wszystkie usługi, z jakich mogą skorzystać klienci warsztatu Kodo. Oprócz tego firma ta zajmuje się przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów. Wspomniana stacja kontroli pojazdów wykonuje przeglądy aut o masie do 3,5t. Warto podkreślić, że firma Kodo posiada licencje na prowadzenie tego typu działalności. Pracownik SKP Kodo zaznacza, że:

Badania techniczne samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony należy przeprowadzać każdego roku, aczkolwiek z usług tych można korzystać częściej. Zaleca się, by przeglądy techniczne wykonywać po przejechaniu około 15 tys. km oraz po poważniejszym uszkodzeniu auta.

Mechanicy samochodowi informują kierowców też o tym, że na stacje kontroli pojazdów warto wybrać się również przed dłuższą podróżą. Wówczas można zyskać pewność, że w trakcie jazdy samochód nie ulegnie uszkodzeniu, a my bezpiecznie dojedziemy na miejsce. Na koniec trzeba zaznaczyć, że mechanicy z SKP Kodo z siedzibą w miejscowości Dołuje w województwie zachodniopomorskim przeprowadzają badania techniczne nie tylko samochodów, lecz również motocykli i motorowerów, pojazdów uprzywilejowanych, a także ciągników rolniczych.