Outsourcing polega na zlecaniu konkretnych czynności na rzecz swojego przedsiębiorstwa – zewnętrznym podmiotom, które zajmują się tym zawodowo. Właśnie outsourcing transportu w ostatnich kilku latach znacznie zyskał na popularności. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Dlaczego przewóz ładunków z pomocą zewnętrznego przewoźnika jest korzystniejszy? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Outsourcing w transporcie – tanio, szybko, komfortowo

Outsourcing w transporcie nie bez powodu jest niezwykle popularną metodą – chętnie wykorzystywaną przez przedsiębiorców. Jedną z najważniejszych zalet outsourcingu są niskie koszty przewozu towarów – nieporównywalnie niższe od kosztów związanych z utrzymaniem własnej floty transportowej. Co więcej, zlecając transport zewnętrznej firmie, nie jesteś zobowiązany do przeprowadzania regularnych przeglądów stanu technicznego, nie musisz martwić się o ubezpieczenie, a jednocześnie o brak bezpiecznego miejsca do garażowania pojazdów. Dzięki temu ujawnia się kolejna zaleta – jaką jest oszczędność czasu i redukcja stresu związania z niezaplanowanymi zdarzeniami. Wszystkie obowiązki oraz wyzwanie, jakie niesie ze sobą transport towarów – przekazujesz w ręce specjalistów! To oni zadbają o to, aby zlecenie zostało zrealizowane zgodnie z terminem.

Outsourcing transportowy – czy zawsze się opłaca?

Zlecenie transportu towarów zewnętrznej firmie, takiej jak Fra-Car Transport Ciężarowy Krajowy i Międzynarodowy, jest najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku okazjonalnego lub regularnego, ale stosunkowo rzadkiego przewozu towarów. W ten sposób zleceniodawca pokrywa wyłącznie koszty paliwa oraz usługi – bez ponoszenia kosztów ubezpieczenia, serwisowania i pomocy drogowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika?

Zanim wybierzesz przewoźnika, z którym nawiążesz stałą współpracę, dokładnie zapoznaj się z jego flotą samochodową, posiadanymi licencjami oraz zakresem ładunków, jakie obsługuje. Tylko nieliczne firmy przewożą wielkogabarytowe ładunki – w tym maszyny i urządzenia wymagające specjalnych zabezpieczeń.

W Firmie Fra-Car, której właścicielem jest Franciszek Rokosa, świadczone są usługi transportowe na najwyższym poziomie. Siedziba firmy znajduje się w Lublińcu, w województwie śląskim. Prowadzi działalność od 1993 roku i współpracuje z firmami różnych branż, zapewniając transport ładunków na terenie kraju oraz poza jego granicami. Flota Fra-Car umożliwia przewóz nie tylko plandekowych towarów, ale również maszyn rolniczych czy budowlanych. Klienci mogą skorzystać ze specjalistycznych zestawów samochodowych, które są idealne do transportu ponadgabarytowych ładunków, takich jak na przykład konstrukcje stalowe. Firma oferuje obsługę ładunków ważących nawet do 24 ton, a doświadczeni kierowcy zawsze dbają o terminową oraz bezpieczną realizację zleceń.