czas czytania: 3 min

Kursy językowe za granicą – rodzaje, zapisy i zalety

kursy językowe za granicą

Nauka języka obcego może przybierać różne formy. Oferowane przez polskie szkoły językowe kursy są prowadzone nie tylko w placówkach, ale też za granicą. W ten sposób można nie tylko rozwijać umiejętności językowe, ale też poznać kulturę i obyczaje. Dlatego też warto pomyśleć o kursie językowym i wyjechać w tym celu za granicę. Jakie są rodzaje i zalety wyjazdów językowych oraz na czym dokładnie polegają – dowiesz się z naszego poradnika.

Jaki kurs języka angielskiego za granicą wybrać? 

Wyjazdy językowe organizowane przez szkoły językowe mogą mieć różne formy. Organizowane są przy tym specjalne kursy językowe dla dorosłych. Do wyboru są kursy językowe za granicą tradycyjne, indywidualne, intensywne, specjalistyczne lub przygotowujące do egzaminów. Odbywają się najczęściej w sezonie wakacyjnym. Zwykle trwają od 2 tygodni do roku i organizowane są zarówno w wielkich metropoliach, jak i na wybrzeżach oraz w miasteczkach.

Nauka języka tego rodzaju pozwala rozwijać umiejętności zdobyte dzięki dodatkowym zajęciom. Skierowana jest do osób na każdym poziomie językowym. W ofercie znajdują się kursy dla średniozaawansowanych osób, chcących się pozbyć bariery językowej, jak i szukających sposobu na zdobycie wiedzy w zakresie specjalistycznego lub biznesowego języka. Ciekawą alternatywą są specjalistyczne firmy, organizujące indywidualne szkolenia językowe. Prowadzone są w domach lektorów i native speakerów w krajach angielskojęzycznych np. Irlandii, Wielkiej Brytanii, na Malcie czy Australii i USA.

Jak się zapisać na kurs językowy za granicą?

Przed dokonaniem zapisu należy się zapoznać z bogatą ofertą szkół języków obcych, cennikiem oraz rodzajem szkoleń. Następnie należy rozwiązać test, który najczęściej przeprowadza się pierwszego dnia szkolenia. Pomaga on w ustaleniu poziomu języka. Sprawdzian składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Osiągnięty wynik pozwala na przydzielenie do właściwej grupy językowej. Przed wyjazdem i wyborem placówki warto sprawdzić, czy jest możliwość wykupienia ubezpieczenia.

Korzyści z wyjazdów językowych

Placówki szkół językowych za granicą to nowoczesne budynki z przestronnymi salami, zapewniające komfort, przyjazną atmosferę i efektywną naukę języka obcego poprzez udostępnianie na miejscu materiałów edukacyjnych. Tzw. obozy językowe skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i studentów oraz dorosłych wiążą się z intensywną nauką. Kurs języka angielskiego za granicą lub innego języka obcego pozwala na znaczną poprawę znajomości danego języka. Podczas kilkutygodniowego pobytu na zagranicznym szkoleniu językowym często można się więcej nauczyć niż stacjonarnie w kraju ojczystym. Dzięki przebywaniu w naturalnym środowisku ma się stały kontakt z językiem obcym. W ten sposób poznaje się nowe słownictwo i zdobywa praktyczne umiejętności w zakresie codziennej komunikacji. Dodatkowe zajęcia i atrakcje turystyczne organizowane przez lektorów ze szkół językowych łączą przy tym naukę z rozrywką. Pozwala to na integrację grupy oraz zawarcie nowych znajomości, które wpłyną np. na rozwój kariery. Kurs językowe za granicą dla dorosłych to również szansa na poznanie obcej kultury i zwyczajów panujących w danym kraju. Zdobycie wiedzy na temat historii poszczególnego państwa będzie możliwe dzięki organizowanym wycieczkom i zwiedzaniu zabytków.