Systemy rurowe PCV-U marki Georg Fischer można szybko składać, są to, bowiem konstrukcje klejone. Do spajania poszczególnych elementów służą substancje bezrozpuszczalnikowe. Dzięki nim połączenia są niezwykle trwałe, wytrzymałe i elastyczne. Co równie ważne, opisywane systemy są uniwersalne i mają kilka innych, cennych cech. Warto, zatem poznać najważniejsze zalety tych produktów.

Zastosowania systemów PCV-U

Systemy rurowe Georg Fischer powstają z polichlorku winylu. To tworzywo wykazuje dobry stosunek jakości do ceny i jest uniwersalne. Dzięki temu powstające z niego rury i inne elementy są wykorzystywane w rozmaitych instalacjach. Najczęściej tworzą rurociągi transportujące:

  • wodę pitną lub destylowaną,

  • wodę przemysłową lub morską,

  • ścieki i solanki.

Co pokazują powyższe przykłady, systemy PCV-U znalazły zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Kolejną jest branża spożywcza gdzie biorą udział w produkcji napojów. Dlaczego produkty marki Georg Fischer cieszą się powodzeniem? Decydują o tym dwa czynniki. Pierwszy to jakość wykonania a drugi cechy polichlorku winylu. Drugą ze wspomnianych kwestii rozwijamy poniżej.

Cechy i elementy klejonych systemów rurowych

Przedstawiciele różnych branż cenią systemy rurociągowe z PCV z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że łączenie elementów klejem to szybka i ekonomiczna metoda. Do tego wszystkie części instalacji wykazują wysoką odporność chemiczną i korozyjną.  Mogą bez problemów transportować ciecze o pH od 2 do 12. Mają także atest wydany przez PZH potwierdzający ich obojętność biologiczną i fizjologiczną. To jeszcze nie koniec najważniejszych zalet. Rury PCV-U i inne elementy są trudnopalne, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Trzeba tu dodać, że zostały przystosowane do pracy z płynami o temperaturze mieszczącej się w przedziale 0-60°C. To właśnie wymienione cechy sprawiają, że produkty Georg Fischer są tak uniwersalne.

Systemy rurowe GF znalazły się w ofercie firmy Aconexim Sp.j.. Wszyscy nabywcy mogą z łatwością dopasować je do swoich potrzeb. Dlatego, że poszczególne części instalacji mają średnice od 6 do 400 mm. Jeśli zaś chodzi o same wyroby to do wyboru są:

  • rury szare i transparentne,

  • kształtki, mufy, złączki,

  • końcówki, kolana, trójniki, czwórniki,

  • różnego typu zawory z PCV.

Warto nieco rozwinąć kwestię ostatnich elementów z listy. Dostępne są zawory kulowe, membranowe, motylkowe lub zwrotne. Do tego dochodzą wersje napowietrzająco-odpowietrzające i regulacyjne. Naturalnie do dyspozycji klientów są także kleje oraz niezbędne akcesoria montażowe. Tak bogata oferta pozwala stworzyć funkcjonalny i trwały system rurociągowy.