Do pakowania produktów gotowych często używa się pudełek kartonowych np. z zakładu Jana Legenia. Pozwalają one nie tylko zapewnić ochronę przed środowiskiem zewnętrznym, ale także zabezpieczyć wyroby o zróżnicowanych gabarytach i wadze na czas transportu. Gdzie znalazły zastosowanie kartony klapowe?

Czym są kartony klapowe?

W przypadku potrzeb wysyłki różnego rodzaju towarów dużą popularnością cieszą się tzw. kartony klapowe. Te dostępne w ofercie Opakowania Legeń Sp. z o.o. dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu pozwalają zapakować przedmioty o różnych kształtach. Ze względu na łatwość składania i dużą wytrzymałość, użytej do ich wytworzenia tektury falistej, są one jednymi z częściej wykorzystywanych pudełek używanych do pakowania różnego typu przesyłek pocztowych, a także kurierskich lub przechowywania ubrań i butów. Jak dowiedzieliśmy się podczas rozmowy z ekspertem ze wspomnianej firmy, która od 1990 roku istnieje na rynku opakowań i produktów reklamowych w zależności od rodzaju tektury: 3, 5 i 7-warstwowej uzyskuje się wyrób o wysokiej odporności na wstrząsy, odkształcenia, wilgoć.

Zastosowanie kartonów klapowych

Wspomniane kartony klapowe z zakładu Opakowania Legeń sprawdzą się w domach, mieszkaniach podczas wyprowadzki, magazynach zakładów produkcyjnych, czy do pakowania prezentów. Dzięki możliwości szerokiej personalizacji w postaci nadruku offsetowego i fleksograficznego są one niezastąpione w reklamie. Wystarczy np. wykonanie logotypu firmy, by pudełka tekturowe były świetnym sposobem na podniesienie świadomości i rozpoznawalności marki.