Złomowanie samochodu niekiedy jest nie tyle wyborem właściciela, ile koniecznością. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie jest on w stanie nadającym się do dalszego używania, warto się to rozwiązanie zdecydować. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy Skład Opału s.c. Węgiel Koks Miał. Jak przygotować samochód do złomowania? Jakie są wynikające z tego korzyści?

Jak zezłomować samochód?

Nie każdy samochód nadaje się do sprzedaży. Poważny wypadek czy upływ czasu mogą sprawić, że naprawa uszkodzonego pojazdu nie będzie już opłacalna. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zezłomowanie auta w punkcie Skład Opału s.c. Węgiel Koks Miał. Cała procedura nie jest skomplikowana, a umożliwia legalne pozbycie się samochodu. W efekcie możliwe jest wyrejestrowanie samochodu w wydziale komunikacji. Decydując się na złomowanie samochodu, należy przygotować komplet dokumentów. Jak wyjaśnia specjalista:

Złomowanie dotyczy co do zasady pojazdów, które nie nadają się do dalszego użytkowania. Aby dokonać demontażu, niezbędny jest transport auta lawetą, a także takie dokument jak dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz umowa kupna. Tylko wtedy możliwe jest przyjęcie samochodu.

Zalety złomowania samochodu

Istotne jest, aby pojazd oddawany do kasacji był kompletny. Co to oznacza? Jego waga musi się zgadzać z oryginalną wagą, zapisaną w dowodzie rejestracyjnym. W przeciwnym razie punkt demontażu pojazdów może naliczyć dodatkową opłatę z tym związaną. Jeśli zdecydujesz się na zezłomowanie samochodu, który ma ważną polisę OC – możesz starać się o zwrot niewykorzystanej części. Aby go uzyskać, wystarczy zaświadczenie o kasacji oraz dokument potwierdzający wyrejestrowanie auta. Z tego też względu, kasacja samochodu jest z punktu finansowego często korzystniejszym rozwiązaniem niż próba sprzedaży. Jeśli masz w garażu pojazd, który od dłuższego czasu nadaje się do jazdy, rozważ możliwości, jakie oferuje stacja demontażu. Pozbędziesz się kłopotu i unikniesz dalszych kosztów ubezpieczenie bezwartościowego auta.