Zarówno w żeglarskie, jak i sportach alpinistycznych są wykorzystywane liny wysokiej jakości, które charakteryzuje duża wytrzymałość. Słaba lina może nie tylko być niefunkcjonalna, ale również przyczyniać się do wypadków. Przedsiębiorstwo Tech-Band produkuje niezawodne liny żeglarskie i alpinistyczne, które mają jednocześnie atrakcyjne ceny. Co znajdziesz w najnowszej ofercie firmy?

Tech-Band dla żeglarstwa!

We współczesnym żeglarskie wykorzystuje się wiele typów lin. Wśród najczęściej stosowanych można wymienić przede wszystkim liny poliestrowe oraz liny elastyczne, wykonane z poliamidu i elastanu. Liny poliestrowe to rodzaj uniwersalny o wszechstronnym zastosowaniu (m.in. naciąganie achtersztagu, ściąganie bomu, fał). Natomiast linki elastyczne wykorzystuje się do zamocowania trapezu, trampoliny katamaranu, plandeki oraz żagla na pokładzie jachtu. Przedsiębiorstwo Tech-Band gwarantuje wytrzymałość swoich produktów. Są one wytwarzane z niesamowitą precyzją i odporne na rozciąganie oraz znaczne obciążenia.

Tech-Band dla miłośników gór!

Kolejną grupą lin znajdujących się w ofercie przedsiębiorstwa, są liny alpinistyczne. Mają one wiele zalet, których brakuje w przypadku lin zakupionych gorszych producentów:

  • Wytrzymałość – elastyczna, wyjątkowo odporna na znaczne obciążenie, działanie niesprzyjających czynników oraz uszkodzenia mechaniczne np. przetarcia.
  • Lekkość – niewielka masa w porównaniu do długości liny pozwala na bezproblemowy transport podczas pieszych wypraw.
  • Poręczność – nieduża średnica przy znacznej wytrzymałości gwarantuje ergonomiczny chwyt oraz płynną asekurację.

Jest to nieodłączna część ekwipunku podczas górskich wspinaczek. Liny alpinistyczne są wykorzystywane przez pasjonatów gór na całym świecie, również przez polskich taterników.

Dbaj o swoje liny!

Trzeba pamiętać, że nawet najlepszej jakości lina może ulec zniszczeniu, jeśli nie będzie odpowiednio użytkowana. Jak przechowywać nieużywaną linę? Zarówno alpinistyczne, jak i żeglarskie powinny być składowane w suchym i ciemnym miejscu, z dala od silnych substancji chemicznych m.in. rozpuszczalników. Nie sprzyjające są również skrajnie niskie i wysokie temperatury składowania. Po zakończeniu użytkowania, lina powinna być wyczyszczona i odłożona w bezpieczne miejsce.

Jak czyścić liny?

  1. Do mycia używa się letniej wody, ewentualnie z dodatkiem delikatnego detergentu np. mydła marsylskiego.
  2. Lina musi być dokładnie wypłukana z resztek mydła.
  3. Po umyciu powinna dokładnie wyschnąć na wolnym powietrzu, nie zaleca się suszenia na słońcu oraz przy pomocy suszarek.