W dzisiejszych czasach hodowcy bydła pomimo faktu, iż mają możliwość korzystania z nowoczesnego parku maszynowego, borykają się ze wciąż rosnącymi kosztami produkcji. Aby gospodarstwo rolne było w dobrej sytuacji finansowej i zachowywało płynność konieczna jest korzystna sprzedaż bydła. Na co zwrócić uwagę podczas transakcji sprzedaży krów, byków, jałówek czy cieląt? Właśnie na tym skupimy się w niniejszym artykule, więc przeczytaj go do końca i poznaj ofertę skupu Anto-Leo!

Odpowiednia cena mięsa i możliwość skorzystania z transportu bydła

Współczesna hodowla zwierząt wyglądała zupełnie inaczej, niż miało to miejsce jeszcze dekadę czy dwie temu. Dziś rolnicy mają dostęp do nowoczesnych maszyn i technologii, więc bardzo wiele gospodarstw rolnych rozpoczyna hodowlę bydła mięsnego czy krów na dużą skalę. Oczywiście przekłada się na to na zysk, jednakże problemem są wciąż rosnące koszty produkcji, zarówno tej zwierzęcej, jak i roślinnej, mającej na celu wytworzenie pasz dla zwierząt. W związku z tym, aby dane gospodarstwo było rentowne i zachowało płynność finansową, konieczna jest korzystna sprzedaż bydła. Aby tak się stało, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest cena adekwatna do panującej sytuacji na rynku.

Rozliczenie transakcji sprzedaży może odbywa się dwojako, czyli poprzez branie pod uwagę wagi żywca lub poubojowej, określanej często skrótem WBC, który oznacza wagę bita ciepłą. Zarówno jedna, jak i druga wartość powinna być dokładnie określone kwotowo za każdy kilogram, aby rolnik mógł stwierdzić, co będzie dla niego korzystniejsze. W dużej mierze liczy się cena, która powinna być odzwierciedleniem sytuacji na rynku i absolutnie nie może być w żaden sposób zaniżana. Przestarzeniem polityki cenowej i szybkimi wypłatami gotówkowymi lub przelewam wyróżnia się skup bydła Anto-Leo. Dodatkowo, firma ta dysponuje własną flotą pojazdów, więc może odebrać zwierzęta w bezpieczny sposób z siedziby gospodarstwa rolnego. Pozwala to rolnikowi zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Pomoc w dopełnieniu formalności związanych ze zbyciem bydła

Oprócz ustalenia odpowiedniej ceny sprzedaży bydła i jego transportu, konieczne jest zadbanie o wszelkie formalności. Każdy byk krowa, jałówka czy cielak muszą po zbyciu zostać wyrejestrowane z bazy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nieocenioną pomoc oraz doradztwo, zawłaszcza dla początkujących rolników oferuje właśnie skup bydła Anto-Leo z Chmielnika, znajdującego się na terenie województwa świętokrzyskiego. Właścicielem tej firmy jest Kamil Garula. Dzięki korzystaniu z usług tego skupu może mieć pewność dokonywania transportu zgodnie ze wszelkimi wymogami, a także w sposób wygodny, dzięki świadczeniu kompleksowych usług dotyczących transportu zwierząt. Pozwala to zaoszczędzić rolnikowi cenny czas, który może przeznaczyć na prace związane ze zwierzętami, jak np. udój czy ich karmienie.