Pies potrafi całkowicie odmienić życie człowiek. To obrońca, terapeuta, a przede wszystkim oddany przyjaciel. Nikt nie będzie tak bardzo cieszył się z naszego powrotu, jak on. Nikt też tak umiejętnie nie wyczuje, że mamy gorszy dzień i potrzebujemy dodatkowej porcji czułości. Jak możemy mu się za to odwdzięczyć? Po prostu kochać i dbać o niego chociażby poprzez regularne wizyty w Salonie Pielęgnacji Psów Dżeki z siedzibą w Nowym Targu.

Jakie usługi świadczą salony dla zwierząt?

Salony dla zwierząt świadczą mnóstwo różnego rodzaju usług. Chociaż przyjęło się, że ich klientami są przede wszystkim psy, to jednak coraz więcej osób przyprowadza tam także swoich kocich podopiecznych. Przykładowe usługi, które świadczy większość takich miejsc, w tym Salon Pielęgnacji Psów Dżeki to:

  • obcinanie pazurów,

  • czyszczenie uszu,

  • kąpiel z wykorzystaniem szamponów hipoalergicznych,

  • strzyżenie,

  • wyczesywanie sierści,

  • odrobaczanie.

Profesjonalny salon z pewnością w kompleksowy sposób zadba o pupila, dzięki czemu będzie on zadbany i zadowolony.

Czym różni się trymerowanie od strzyżenia?

Strzyżenie i trymerowanie to dwa różne zabiegi. Który z nich będzie lepszy dla psa? Najlepiej skonsultować to z fryzjerem. Strzyżenie to skracanie włosów psa. Dzięki niemu można odpowiednio wymodelować jego sylwetkę.

Trymerowanie jest bardziej specjalistycznym, a przez to trwającym dłużej zabiegiem. Polega na usuwaniu martwych włosów wraz z cebulkami metodą wyskubywania i wyciągania

– mówi specjalista z salonu pielęgnacji zwierząt Dżeki.

Metoda ta polecana jest przede wszystkim dla psów szorstkowłosych, które jeżeli tylko będą regularnie poddawane trymerowaniu, w znacznym stopniu przestaną się lenić.

Kto to jest groomer i w czym się specjalizuje?

Groomer jest to profesjonalny fryzjer psów oraz kotów, ale nie tylko. Profesja ta stale się rozwija i obejmuje coraz większą liczbę zadań związanych z pielęgnacją czworonogów. Obecnie większość osób pracujących w tym zawodzie nie tylko strzyże zwierzęta, ale także kąpie je, rozczesuje sierść, myje im zęby, a nawet wykonuje relaksujące masaże. W przypadku zwierząt wystawowych groomer może także na życzenie klienta pomalować pazurki, uczesać czy pofarbować sierść. Jak zostać groomerem? Należy ukończyć odpowiedni kurs, który zazwyczaj przeprowadzają salony pielęgnacji zwierząt. Zajęcia składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Bardzo często uczniowie pracują z żywymi zwierzętami, by nie tylko doskonalić zdobyte umiejętności, ale także zobaczyć, jak zachowują się psy i koty podczas strzyżenia.