Choć koty uwielbiają chodzić własnymi drogami, to jednak gabinet weterynaryjny powinny odwiedzać regularnie, a zadbać o to muszą ich właściciele. Większość z nich zastanawia się, jak często ich mruczka musi obejrzeć specjalista. Początkujący pasjonaci kotów nie wiedzą także, jak dokładnie przebiega wizyta kontrolna, na którą można udać się do gabinetu weterynaryjnego Joanny Kubus.

Weterynaryjna wizyta kontrolna z kotem

Pierwsza wizyta kontrolna u weterynarza odbywa się zazwyczaj tuż po tym, gdy zwierzę zamieszka w nowym domu. To właśnie wtedy, jego właściciel powinien udać się do gabinetu po to, aby zapoznać się z kalendarzem szczepień i zapewnić kotu regularną opiekę zdrowotną. Podczas pierwszego badania lekarz zważy zwierzaka, dokładnie go obejrzy i zapozna się ze stanem jego uzębienia. Ogólna ocena stanu kota to również okazja dla pracownika gabinetu weterynaryjnego do tego, aby przeprowadzić wywiad z właścicielem pupila. W tym momencie można podzielić się swoimi wrażeniami, a także opowiedzieć o niepokojących objawach. Pod koniec wizyty warto umówić się również na szczepienie oraz kolejną kontrolę.

Jak często chodzić z kotem do weterynarza?

Wizyty z małym kociakiem odbywają się nieco częściej, a wszystko za sprawą wspomnianych wyżej szczepień. A jak wygląda sytuacja wtedy, kiedy maluch nieco podrósł i nie wymaga tak częstych spotkań z weterynarzem? Zaleca się, aby poddawać koty badaniom kontrolnym średnio raz do roku. Warto jednak podkreślić, że jeśli pojawiają się jakiekolwiek objawy, które niepokoją właściciela, nie należy zwlekać z telefonem do gabinetu. Na niezwłoczną wizytą koniecznie należy umówić się wtedy, kiedy u zwierzęcia pojawią się problemy z apetytem, wypróżnianiem, częstym oddawaniem moczu, nadmiernym linieniem lub dolegliwości wynikające z nieprawidłowego działania układu pokarmowego.

Na regularne wizyty w celu oceny stanu zdrowia zarówno małego kociaka, jak i dorosłego kota można umówić się do gabinetu weterynaryjnego Joanny Kubus. Osoby, które skorzystają z jego oferty, mogą także zdecydować się na badanie dermatologiczne pupila oraz zbadanie stanu sierści przy użyciu trichogramu. Pracownicy łódzkiego gabinetu weterynaryjnego zajmują się również zwierzętami z alergią pokarmową czy też atopią, a także leczeniem innych schorzeń. Do tego gabinetu weterynaryjnego można udać się nie tylko wtedy, kiedy potrzebna jest opieka nad kotem, ale również nad psem czy też gryzoniami.