Wysoka temperatura, słoneczna pogoda i wiele turystycznych atrakcji – to przepis na doskonały urlop. Nie masz pomysłu, gdzie możesz pojechać na rodzinne wczasy? Od Bałtyku aż po same Tatry znajdziesz mnóstwo interesujących miejsc dla najmłodszych. A to jeszcze nie koniec możliwości, skoro możesz wyjechać również za granicę. Poznaj najciekawsze propozycje na wakacje z dziećmi. Sprawdź, jak zorganizować pociechom wyjątkowy wypoczynek.

Pomysły na rodzinne wakacje z dziećmi

Planowanie wczasów dla całej rodziny stanowi nie lada wyzwanie. Jeśli nie chcesz korzystać z usług biur podróży, to poza wyżywieniem, transportem i odpowiednim noclegiem musisz zadbać również o wakacyjne atrakcje dla dzieci. Na szczęście w Polsce i za granicą można znaleźć wiele wyjątkowych zakątków idealnych dla najmłodszych. Sprawdzą się zarówno najpopularniejsze ośrodki turystyczne, jak i mniej znane miejscowości.

Oto najlepsze miejsca na wakacje z dziećmi:

  • Wycieczka w góry

Wiele atrakcji dla dzieci na wakacje możemy znaleźć w górach. To właśnie na tych terenach można skorzystać z najciekawszych tras turystycznych w Polsce. Należy jednak wziąć pod uwagę możliwości naszych pociech i postawić na mniej wymagające szlaki. Poza tym lepiej unikać wczasów w Tatrach czy Sudetach z najmłodszymi, ponieważ mogą źle znosić zmiany ciśnienia. Najlepiej sprawdzą się takie miejsca jak Beskid Niski czy Sądecki. 

  • Odpoczynek nad jeziorem

Gdy obawiasz się tłumów nad morzem, to możesz skorzystać z bogatej oferty Warmii i Mazur lub innych jezior w Polsce. To idealny sposób na wakacyjny wypoczynek z dziećmi. Znajdziesz tu liczne udogodnienia i atrakcje dla maluchów. Kąpiele w ciepłej wodzie i spacery po lasach zachwycą również starszych turystów. Znajdujące się wokół zbiorników wodnych tereny rekreacyjne zapewnią całej rodzinie sporo rozrywki. 

  • Wyjazd za granicę

Idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapoznać swoje pociechy z kulturą i zwyczajami innych państw. Zastanawiasz się, gdzie pojechać z dziećmi na wakacje za granicę? Wśród najpopularniejszych kierunków odnajdziemy Turcję, Grecję, Bułgarię czy Włochy i Hiszpanię. Podczas urlopu poza Polską warto zdecydować się na dostępną w biurach podróży opcję All Inclusive oraz hotele z największym wyborem atrakcji dla najmłodszych. Na małych turystów czekają ciekawe wycieczki po okolicy, aquaparki czy zjeżdżalnie.

  • Urlop na wsi

Mieszkasz w mieście i szukasz wytchnienia od zgiełku, tłumów oraz szybkiego tempa życia? A może chcesz, aby Twoje pociechy spędziły czas na łonie natury? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedź brzmi „tak”, to wakacje z dziećmi na wsi są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Agroturystyka w ostatnich latach tylko zyskuje na popularności. Największym zainteresowaniem cieszą się ośrodki, które zapewniają bliski dostęp do różnych zwierząt hodowlanych. Maluchy mają okazję zapoznać się z żywymi stworzeniami, a nieco starsi mogą za to uczestniczyć w życiu gospodarzy. Wyjątkowe chwile gwarantowane.

  • Wczasy nad Bałtykiem

Choć pogoda w Polsce potrafi płatać figla, to wakacje z dziećmi nad morzem wciąż cieszą się największą popularnością. Nic nie jest w stanie przebić pięknych i piaszczystych plaż, bałtyckiego klimatu oraz wielu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Miasta takie jak Kołobrzeg, Hel czy Gdańsk należą do najciekawszych kurortów w kraju. Możesz postawić tutaj na spokojny odpoczynek z pociechami, jak i aktywne spędzanie czasu np. podczas uprawiania sportów wodnych.

wakacje z dziećmi nad morzem

Gdzie jechać z dzieckiem na wakacje? Mapa atrakcji

W różnych zakątkach Polski znajdziesz wiele atrakcji dla dzieci na wakacje. Obejmują one zarówno płatne, jak i darmowe formy spędzania czasu. Zapewnienie ciągłej rozrywki dzieciom może okazać się sporym wyzwaniem. W jakie miejsca warto się wybrać całą rodziną? Oto najciekawsze propozycje:

  • Centra nauki 

Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać o edukacyjne rozrywki dla dzieci na wakacje, to zabierz je do jednego z popularnych centrów nauki. Ciekawą propozycją jest Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu czy Hewelianum w Gdańsku.

  • Lunaparki

Aktywne spędzanie czasu, niezapomniana przygoda i fantastyczna zabawa – to wszystko gwarantują parki rozrywki. W Polsce znajdują się niemal w każdym województwie. Z dziećmi na wakacje możesz się wybrać do Energylanii, JuraParku Krasiejów czy Parku Miniatur Świat Marzeń.

  • Ogrody zoologiczne

Planując atrakcyjne wakacje dla dzieci, warto uwzględnić wizytę w ZOO. Wszystkim małym i dużym fanom zwierząt polecamy Zwierzyniec Bałtowski, Afrykanarium we Wrocławiu czy Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie.

  •  Niezwykłe parki rozrywki

Jeśli możesz pozwolić sobie tylko na tanie wakacje z dziećmi, to postaw na pobyt w wyjątkowych miejscach. Najmłodszym miłośnikom animacji i magii polecamy Bajkę Pana Kleksa w Katowicach, Farmę Iluzji w Mościskach czy Magiczne Ogrody w Janowcach.

  • Aquaparki

W okresie letnim parki wodne cieszą się ogromną popularnością. Znajdujące się w kraju atrakcje nie odbiegają od najlepszych obiektów w Europie. To świetnie miejsca dla miłośników mocnych wrażeń i rodzin z dziećmi. Polecamy przede wszystkim Energylandię, Suntago Wodny Świat i Termy Maltańskie.

atrakcje w aquaparku

Znasz już najlepsze atrakcje wakacyjne dla dzieci. Sprawdź więc, jak szybko i skutecznie spakować się na wyjazd.