Litery podświetlane znajdują zastosowanie w wielu branżach. Stosuje się je głównie do umieszczania na ścianie zewnętrznej firmy, najlepiej w jak najbardziej widocznym miejscu. Szyld jest wtedy czytelny dla odbiorcy i przyciąga jego uwagę. Niektóre litery stosuje się wraz ze specjalną taśmą, która dodaje napisom atrakcyjności. W jaki sposób ją dobierać? Jak wykonuje się taśmy do liter podświetlanych?

 

Zastosowanie taśmy do liter podświetlanych

Litery podświetlane już z daleka potrafią przyciągnąć uwagę klienta. Są bardzo dobrze widoczne i odznaczają się na tle innych szyldów zwłaszcza po zmroku. Aby dodatkowo uatrakcyjnić ich wygląd, stosuje się specjalne taśmy do liter podświetlanych wykonane przede wszystkim z aluminium. Dzięki możliwości ich gięcia i precyzyjnego wykonania można uzyskać nawet bardzo skomplikowane kształty liter i znaków.

Taśma do liter podświetlanych powinna charakteryzować się przede wszystkim dużą wytrzymałością na warunki zewnętrzne. Musi być przystosowana zarówno do wysokich, jak i niskich temperatur. Wykonane z niej litery nie powinny wyginać się pod wpływem promieni słonecznych czy mrozu. Taśmę można dobierać do własnych potrzeb. Producent liter podświetlanych LogArt oferuje bogatą paletę kolorów materiału. Dzięki możliwości wyboru można stworzyć unikatowe logo, które będzie służyło przez długie lata.

 

Jak wykonuje się litery z taśmy aluminiowej?

Technika produkcji liter podświetlanych z taśmy polega na jej wyginaniu za pomocą specjalnego urządzenia. Gięcie taśmy zapewnia trwałość i spójność poszczególnych elementów logo. Obecnie producenci stosują następujące materiały do wytwarzania liter:

  • aluminium,
  • stal nierdzewna,
  • żelazo.

Gięcie pozwala także na wykonanie wzorów o różnym stopniu skomplikowania. Litery mogą być bardzo proste lub mieć wymyślne kształty. Każda z nich jest jednak wykonana z niezwykłą dbałością o każdy szczegół.

Taśmy do liter podświetlanych powinno wybierać się nie tylko pod względem wizualnym, ale także na podstawie jakości materiału, z którego zostały wykonane. Logo, które będzie umieszczone na zewnątrz budynku, musi być zrobione z trwałego materiału odpornego na różnorodne warunki atmosferyczne. Firma, inwestując w tego typu znak reklamowy, powinna mieć możliwość korzystania z niego jak najdłużej. Oznacza to, że taśma musi charakteryzować się trwałością i unikatowym wyglądem.

Zastosowanie taśm do liter podświetlanych jest niezwykle ważne w tworzeniu logo firmy. Widoczne z daleka elementy są lepiej dostrzegalne dla odbiorców, którzy są potencjalnymi klientami firmy. Litery podświetlane sprawdzają się zarówno jako zewnętrzną, jak i wewnętrzna ozdoba budynku firmy.