Hale namiotowe sprawdzają się podczas przechowywania, imprez sportowych lub sezonowych sprzedaży. Mają szerokie zastosowanie, a dostępność wielu rodzajów tych konstrukcji pozwoli na dobranie takiej, która spełni wymagania klienta oraz będzie zgodna z przeznaczeniem i bezpieczna dla użytkowników. Czym charakteryzują się namioty halowe, jakie są ich typy i w jaki sposób je wybierać?

Rodzaje namiotów halowych

Namioty halowe dzieli się ze względu na rodzaj konstrukcji i okres, w jakim będą użytkowane. Różnią się pomiędzy sobą budową i odległościami pomiędzy ramami nośnymi, czyli modułami. Wyróżnia się namioty o konstrukcji lekkiej do zastosowania sezonowego, konstrukcji ciężkiej do użytku całorocznego i konstrukcji niestandardowej. Są one zróżnicowane pod względem rozmiarów, grubości profili i materiału, z którego je wykonano. Wybór namiotu halowego jest uzależniony od tego, w jakim miejscu będzie zlokalizowany i do jakich celów planuje się go przeznaczyć. Przy wyborze konkretnej konstrukcji należy także wziąć pod uwagę strefy śniegowe i wiatrowe występujące na danym terenie w kraju.

Zastosowanie namiotów halowych

Namioty halowe ze względu na funkcję, którą będą spełniać po zmontowaniu u klienta, dzieli się na  następujące rodzaje:
  • magazyny docelowe i zastępcze,
  • zadaszenia na placach budowy,
  • hale produkcyjne,
  • obiekty handlowe stałe i czasowe,
  • obiekty wystawowe i sportowe,
  • imprezy okolicznościowe.
Ze względu na czas eksploatacji namioty halowe dzieli się na te przeznaczone do lokalizacji czasowej i docelowej. Podczas wyboru konstrukcji należy bardzo dokładnie określić jej zastosowanie. Jeśli namiot nie będzie odporny na warunki pogodowe lub nie będzie spełniał konkretnej funkcji, może zostać narażony na uszkodzenia. Nieodpowiedni wybór namiotu może wiązać się także z niebezpieczeństwem dla ludzi znajdujących się w środku i w pobliżu.

Namioty halowe – charakterystyka

Produkcją i wynajmem namiotów halowych i magazynowych zajmuje się firma Ps Namioty Halowe Spółka z o.o. z Radzymina w województwie mazowieckim. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie pozwoliło pracownikom na wypracowanie sprawnego procesu produkcji i tworzenie namiotów z materiałów najlepszej jakości. Konstrukcja jest zabezpieczona przed korozją, a poszycie dachu i ścian bocznych – wykonane z wytrzymałych tkanina PVC, blachy trapezowej, desek i płyt warstwowych. Klienci do wyboru mają między innymi namioty z dachem jednospadowym i dwuspadowym, stałe (zakotwione) i na szynach. Wytrzymują obciążenie śniegiem od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów lub wiatrem o prędkości maksymalnej 114 k/h. Na życzenie klienta mogą być dodatkowo wzmacniane lub zabezpieczane po to, aby ochronić znajdujące się pod nimi przedmioty.