Organizacja wesela to duże wyzwanie, które może być jednocześnie świetną zabawą, wszak czy może być coś przyjemniejszego, niż planowanie najważniejszego dnia w życiu i obmyślanie dekoracyjnej strategii? Nowożeńcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dekoracja sali weselnej, którą może zająć się Pracowni Florystyczna Kreatywna. Pannom młodym natomiast sen z powiek spędza wygląd bukietu ślubnego – jego przygotowaniem również może zająć się kwiaciarnia z Osielska.

Czego nie może zabraknąć w dekoracji sali weselnej?

Dzisiaj nowożeńcy stawiają na uniwersalne i ponadczasowe rozwiązania, które będą dekoracją samą w sobie. Właśnie z tego względu w ostatnim czasie niezwykle popularne stały się tak zwane candy bary, a więc stoły ze słodkimi przekąskami, których kolor i aranżacja są ozdobą samą w sobie, a przy tym smacznym dodatkiem. Obowiązkowymi akcesoriami, które również mają dekoracyjną stronę, są także winietki oraz zawieszki na butelkę, a także drobne upominki dla gości, które są wyrazem wdzięczności za przybycie.  W dekoracji sali weselnej nie może zabraknąć także kwiaty, które tchną w aranżację nieco świeżości i delikatności. Kolorowe rośliny powinny znaleźć się na stołach gości, ale również w części przeznaczonej dla pary młodej oraz świadków.

Jak wybrać bukiet ślubny?

Kwiaty są jednak motywem przewodnim nie tylko na sali weselnej czy też w kościele – są również nieodłącznym elementem stylizacji kandydatki na żonę. W związku z tym bukiet ślubny musi pasować nie tylko do całej oprawy dekoracyjnej, ale przede wszystkim do swojej właścicielki. Należy zacząć od tego, że rozmiar bukietu ślubnego powinien być dopasowany do wzrostu i figury panny młodej – drobniejsze panie powinny zdecydować się na mniejszą wiązankę, natomiast wyższe i bardziej postawne kobiety mogą sobie pozwolić na nieco większe kwiatowe szaleństwo. Kolejną kwestią jest kolorystyka bukietu ślubnego, która powinna nawiązywać do motywu przewodniego wesela, ale nie może gryźć się z odcieniem sukni panny młodej.

Jeśli zaś chodzi o wybór samych kwiatów, to trzeba go uzależnić zarówno od pory roku, jak i kształtu wiązanki, wszak nie z każdej rośliny da się zrobić bukiet kulisty czy kaskadowy. W związku z tym przy tworzeniu bukietu warto zdać się na doświadczenie florystów, którzy mogą zająć się kompleksową obsługą kwiatową wesela – zaczynając właśnie od przygotowania wiązanki dla panny młodej i świadkowej, przechodząc przez dekorację kościoła, a kończąc na dekoracji sali oraz przygotowaniu bukietów na podziękowania dla rodziców. Warto zaufać Pracowni Florystycznej Kreatywna Jb Joanny Bielińskiej, której siedziba mieści się w Osielsku, w województwie kujawsko-pomorskiej. Firma może poszczycić się bogatym doświadczeniem, które pozwala na realizację nawet najbardziej oryginalnych zleceń.