Blog Panoramy Firm

4 niezawodne techniki przedłużania i zagęszczania włosów!

2019-05-10
doczepianie włosów

Na przedłużanie i zagęszczanie włosów decyduje się coraz więcej osób. Zabieg fryzjerski polecany jest szczególnie przy problemach z łysieniem, czy ubytkami włosów spowodowanych mechanicznymi uszkodzeniami. Na ten krok decydują się również osoby, które chcą niechirurgicznie zagęścić włosy i dodać im objętości. Przedstawiamy zatem niezawodne sposoby zagęszczania i przedłużania włosów.

Doczepianie włosów (Clip-In)

Najtańszy i najszybszy sposób na zagęszczanie włosów, niewymagający wizyty w salonie fryzjerskim to metoda clip-in. Osiągnięcie jednorazowego efektu umożliwia doczepienie pasm przez dołączone do nich pozbawionego kleju klipsy. Doczepianie kosmyków należy zacząć od dolnych warstw naturalnych włosów. Następnie za pomocą grzebienia ze szpicem lub palcami należy oddzielić część głowy, z której zostanie wydzielone pasmo. Przygotowany klips powinien być umieszczony ponad włosami, do których będzie się przypinać kosmyk. Następne pasma należy przyczepiać powyżej pierwszego.

Niestety sposób ten obciąża włosy, dlatego może być stosowany raz na jakiś czas, na specjalne okazje. W innym przypadku lepiej skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich. 


Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa należy do tańszych zabiegów i jest zbliżona do techniki wykorzystującej klipsy (clip-in). W tym celu używa się doczepów w postaci płaskich kosmyków, zakończonych przezroczystą taśmą wykonaną z silikonu. Specjalne końcówki umożliwiają doklejanie pasm do naturalnych włosów. Pasma przykleja się warstwowo, jedne na drugich. Na niewidoczność doczepów wpływa ich jakość oraz umiejętności wykonawcy.

Przyklejane pasma włosów są niewyczuwalne i mogą być noszone przez ok. 3-4 miesiące.

Przedłużanie włosów keratyną

Keratynowe przedłużanie włosów wykorzystuje naturalny składnik je budujący, przez co należy do najczęściej wybieranych zabiegów fryzjerskich. Brak keratyny powoduje, że łuski włosów otwierają się, przez co kosmyki są podatne na zniszczenie.

Przedłużanie włosów keratyną wykorzystuje najczęściej włosy naturalne z keratynowymi końcówkami. Zazwyczaj używa się 100 pasm w wybranym kolorze i dopasowanej długości. Głównym narzędziem pracy jest zgrzewarka lub pistolet ze specjalnym wkładem z keratyną. Z ich pomocą doczepia się wybrane pasma, zaczynając od tyłu i boków głowy. Każde pasmo powinno być dokładnie oddzielone. Następnie nakłada się na nie osłonkę, po czym przykłada kolejne pasmo. Za każdym razem należy wykonać zgrzew przy zachowaniu odległości ok. 0,5 cm od skóry głowy. Zabieg z użyciem zgrzewarki wykonuje się w temperaturze ok. 180 , natomiast w przypadku pistoletu wykonuje się zgrzew w temperaturze ok. 70 . Dzięki temu zabieg nie niszczy włosów.

Efekt zależy od:

  1. Kondycji włosów,
  2. Długości oraz koloru naturalnych pasm.

Zabieg należy powtarzać co 2-3 miesiące, ponieważ dodatkowe pasma po tym czasie stają się widoczne.

Przedłużanie włosów przez mikroringi

Zagęszczanie włosów techniką tzw. mikroringów cechuje się wyjątkową trwałością efektów. Zabieg nie wymaga użycia zgrzewarki i jest stosunkowo bezpieczny. W przeciwieństwie do keratynowej metody wykonuje się go na zimno. Doczepy włosów mocuje się w tym przypadku przez tzw. ringi, czyli pierścienie. Kolor, typ i wielkość metalowych obrączek jest dopasowany do naturalnych włosów. 

Metoda wymaga stałych wizyt u fryzjera, najlepiej co 3-4 miesiące.

Zgrzewanie ultradźwiękowe

Metoda ultradźwiękowa podobnie jak keratynowa stosuje zgrzewarkę. Poszczególne pasma włosów zgrzewa się z naturalnymi pasmami przy użyciu sprzętu generującego ultradźwięki. Zamiast ciepła wydzielane są fale akustyczne wysokiej częstotliwości.

 

Zabieg zagęszczania włosów ultradźwiękami polecany jest w przypadku zniszczonych i osłabionych kosmyków. Do zalet tej techniki należą:


  • Brak obciążania włosów,
  • Długotrwałe efekty (nawet do pół roku),
  • Naturalny wygląd: doczepy są prawie niewidoczne.

Metodę odpowiednią do kondycji i rodzaju naszych włosów dobierze doświadczony fryzjer z profesjonalnego salonu.