W każdym szpitalu znajduje się sala operacyjna, a powodzenie przeprowadzanych w niej działań zależy zarówno od doświadczenia lekarzy, jak i od niezawodności dostępnego sprzętu. Właśnie dlatego placówki medyczne powinny wyposażyć się w urządzenia pochodzące z zaufanego źródła. Takim miejscem jest firma Klastmed, zapewnia swoim klientom szeroki wybór sprzętu, urządzeń i mebli do kompleksowe wyposażenia sali operacyjnej.

Jakie urządzenia muszą znaleźć się na sali operacyjnej?

W centralnej części bloku operacyjnego znajduje się specjalny stół, którego zaawansowanie technologiczne pozwala na komfortowe dla lekarza przeprowadzenie zabiegu. Nad tym elementem wyposażenia sali muszą znaleźć się równie lampy operacyjne, która dobrze doświetli pole pracy chirurga, kardiochirurga, ginekologa czy onkologa. Jednym z najważniejszych urządzeń na każdym bloku są medyczne kolumny zasilające, dzięki którym zespół operacyjny może być pewny, że ewentualna awaria zasilania nie będzie żadną przeszkodą. Tego typu urządzenia umożliwiają również nieprzerwany dostęp do gazów medycznych.

Nie można nie wspomnieć w tym miejscu o kardiomonitorach, które pozwolą kontrolować czynności pracy serca pacjenta, nierzadką będącego w znieczuleniu ogólnym. Istotną rolę odgrywają również takie sprzęty jak ciśnieniomierz, defibrylator, pompy objętościowe, pulsoksymetry oraz respiratory. Nie da się więc ukryć, że wszystkie wymienione wyżej elementy wyposażenia sali operacyjnej są niezbędne do ratowania ludzkiego życia i przeprowadzania planowanych zabiegów. W związku z tym warto skorzystać z usług specjalistów, którzy znają się na wyborze najlepszych rozwiązań.

Co jeszcze znajdziesz w ofercie firmy Klastmed?

W ofercie firm, które mają doświadczenie w wyposażaniu placówek medycznych można także inne elementy, równie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szpitala. Zalicza się do nich między innymi wózki do przewozu chorych, łóżka wielofunkcyjne i na salę OIOM, a także te, które sprawdzą się na oddziale pediatrycznym. W tej kwestii warto zaufać firmie z wyposażeniem medycznym Klastmed. Przedsiębiorstwo z Lublina  działa nieprzerwanie od 2004 roku i współpracuje wieloma firmami polskimi oraz zagranicznymi. Wieloletnie doświadczenie specjalistów to gwarancja tego, że zawsze uda im się spełnić oczekiwania klientów, ale też znaleźć rozwiązania, które będą funkcjonalne, bezpieczne i posłużą przez lata.