Obecnie żyjemy w bardzo dynamicznych, a co za tym idzie trudnych czasach. Jak nigdy dotąd wzrasta ilość chorób związanych nie bezpośrednio z ciałem, a z umysłem. Niektórzy ludzie nie radzą sobie ze stresem, inni z emocjami, a jeszcze inni specjalnie alienują się od otaczającej rzeczywistości. W takich przypadkach bardzo potrzebna jest profesjonalna pomoc. Na co konkretnie można liczyć w najlepszych gabinetach psychologicznych?

W czym pomoże nam psycholog?

Terapia traumy

Wiele osób, choć nigdy o tym nie mówi, zmaga się z ogromną traumą, która niekiedy towarzyszy im od dzieciństwa. Wiele może być jej przyczyn. Bardzo często spowodowana jest trudnymi wspomnieniami wyniesionymi z domu rodzinnego, w którym na porządku dziennym była np. przemoc. Zarówno ta fizyczna, jak i niewerbalna, która ma równie niszczący wpływ na psychikę. 

Do traumy może przyczynić się również uczestnictwo w wypadku samochodowym lub różnego rodzaju wstrząsające obrazy. Bardzo często zdarza się, że żołnierze wracający z misji nie do końca potrafią sobie poradzić z akceptacją tego, czego byli nie tylko świadkiem, ale również uczestnikiem. Mówi się wtedy o syndromie pola walki lub zespole pourazowym. Najgorszą z możliwych do podjęcia decyzji jest próba poradzenia sobie z nieprzyjemną sytuacją samodzielnie. Dużo lepiej jest skorzystać z usług psychologa

Ludzie często decydują się na milczenie i tłumienie emocji, co prowadzi do stanów nerwicowych lub depresyjnych. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się z prośbą o pomoc do doświadczonego psychologa. Aby mieć pewność, że terapia leczenia traumy przebiegała będzie w najbardziej przystępny z możliwych sposobów, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym psychologom. 

Zdecydowanie zalicza się do nich gabinet psychologiczny, którego właścicielką jest Alina Wierzchowska. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na miłą i rodzinną atmosferę, ale przede wszystkim na ogromną skuteczność prowadzonych zajęć. Co jeszcze znajduje się w ofercie renomowanych psychologów?

Leczenie uzależnień

Niestety w sytuacjach, w których człowiek nie wytrzymuje presji i całkowicie przestaje radzić sobie z emocjami, zaczyna sięgać po różnego rodzaju używki. Oczywiście poza narkotykami, swoje największe żniwo ostatnimi czasy zbiera uzależnienie od alkoholu. 

Produkty alkoholowe są szeroko dostępne i relatywnie tanie. Aby je kupić, wystarczy mieć ukończone 18 lat, a i to nie zawsze stanowi dla sprzedawców ważny wyznacznik. Alkohol powoduje krótkotrwała uczucie euforii i bycia niezwyciężonym. Ma również znaczący wpływ na obszar mózgu odpowiedzialny za pamięć, dlatego bardzo często słyszy się o tym, że kto pije, aby o czymś zapomnieć.

Leczenie uzależnień, w tym alkoholowego, jest niezwykle istotne. Każde uzależnienie może przyczynić się do śmierci. Warto również wspomnieć o tym, że w najlepszych gabinetach psychologicznych można również otrzymać pomoc w zakresie leczenia uzależnienia od leków.