Marzysz o gładkiej skórze przez dłuższy czas? Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się depilacja bikini, która należy do grupy najpopularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych. Szczególnie potrzebna staje się latem, gdy zakładamy kostiumy kąpielowe czy krótkie ubrania. Jak bezpiecznie i skutecznie się golić? Poznaj skuteczne metody usuwania włosków z okolic intymnych.  

Golenie miejsc intymnych – popularne metody

Pozbywanie się zbędnego owłosienia przez kobiety cieszyło się dużą popularnością już w starożytności. Dziś coraz częściej decydują się na to również mężczyźni. Istnieje opinia, że wydepilowane ciało jest bardziej higieniczne. Z tego też względu wiele osób usuwa zbędne włoski z miejsc intymnych. Depilacja bikini stanowi również ważny zabieg kosmetyczny ze względów estetycznych. Zważywszy na głębokość golenia wyróżniamy:

  • Bikini klasyczne – obejmuje usunięcie włosków z pachwin do linii majtek. Polecane przede wszystkim osobom decydującym się wykonanie zabiegu po raz pierwszy oraz miłośniczkom naturalnego wyglądu. Może stanowić wstęp do dalszych rodzajów depilacji miejsc intymnych. Jest to najszybsza i zazwyczaj bezbolesna metoda.   
  • Depilacja francuska – chcesz pozbyć się owłosienia z okolic intymnych, ale martwisz się o swoją odporność na ból? W takim razie skorzystaj z formy golenia, która obejmuje usunięcie włosków z bikini, linii majtek oraz częściowo ze wzgórka łonowego. Sposób francuski stanowi fazę przejściową między klasycznym sposobem a depilacją brazylijską.  
  • Bikini brazylijskie polecane fankom idealnie gładkiej skóry. Jest to zabieg mało komfortowy i dosyć bolesny szczególnie dla osób początkujących. Zakłada on bowiem usunięcie owłosienia z linii majtek, pachwin, wzgórka łonowego oraz spomiędzy pośladków. W ramach przygotowań należy przed zastosowaniem wosku lub pasty cukrowej w salonie kosmetycznym zrezygnować z sauny i solarium.
  • Depilacja hollywoodzka – najgłębsza forma depilacji. Bikini głębokie to całkowite usuniecie włosków z przedniej i tylnej strony okolic intymnych. Gwarantuje najwyższy poziom komfortu i estetyki. Sam zabieg wiąże się z wykorzystaniem lasera, a jego efektem jest gładka strefa bikini.

metody depilacji bikini

Jak depilować bikini?

Zastanawiasz się, jak usunąć zbędne owłosienie z miejsc intymnych? Aby cieszyć się gładką skórą, możesz skorzystać z oferty salonów kosmetycznych lub postawić na domowe zabiegi. Musisz również wybrać idealny rodzaj depilacji. Właściwego wyboru dokonasz na podstawie kilku czynników: kosztów i skuteczności metody, czasu trwania i odczuć po zabiegu oraz ewentualnych działań niepożądanych. Wśród najpopularniejszych sposobów golenia bikini wyróżniamy:

  • Maszynka jednorazowa

Choć powinna przede wszystkim stanowić rozwiązanie awaryjne, to należy do najpopularniejszych metod depilacji okolic intymnych. Poza tym jest to zabieg szybki i wyjątkowo tani. Jednocześnie nie przynosi on zbyt trwałych efektów – włoski mogą zacząć odrastać już kolejnego dnia.

  • Kremy do depilacji

Boisz się bólu podczas golenia i masz problemy naczynkowe? W takiej sytuacji chemiczne usuwanie włosków z bikini jest dla Ciebie idealne. Kremy i żele do depilacji wrażliwych okolic znajdziesz w wielu drogeriach. Pozwolą zachować gładkość przez 3-5 dni. Niestety kosmetyki mogą spowodować podrażnienia – warto więc zawsze przeprowadzić próbę uczuleniową.

  • Depilacja woskiem

Wosk usuwa owłosienie zazwyczaj wraz z większością cebulek. Jeśli nie jesteś nadwrażliwa na ból i masz pewną rękę, to możesz zdecydować się na jedną z najskuteczniejszych domowych metod depilacji bikini. Dużą popularnością golenie woskiem cieszy się również w salonach kosmetycznych ze względu na długie efekty działania. Przy tym sposobie warto postawić na dużą regularność, choć jest to wyjątkowo bolesny zabieg.  

  • Pasta cukrowa

Stanowi skuteczną i jednocześnie mniej bolesną alternatywę dla wosku. Ten całkowicie naturalny i ekologiczny produkt podgrzewa się do temperatury około 30 stopni Celsjusza. Depilacja pastą cukrową jest bezpieczna nawet w przypadku najgłębszych stref bikini. Golenie tą metodą jest również wyjątkowo ekonomiczne, ponieważ preparat można przygotować samodzielnie w domu.  

  • Depilacja laserowa

Jeśli chcesz trwale usunąć owłosienie, to depilacja laserowa bikini jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Uzyskanie oczekiwanych efektów wymaga kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Laserowe usuwanie włosków cieszy się coraz większą popularnością, ale jak twierdzą kosmetolodzy – nie musi sprawdzić się u wszystkich. Poza tym pojedyncza sesja trwa dość długo i wiąże się ze sporymi kosztami.

laserowa depilacja bikini

  • Depilator elektryczny

Depilacja bikini depilatorem elektrycznym ma jedną ważną zaletę oraz jedną kluczową wadę – z jednej strony efekt utrzymuje się nawet cztery tygodnie, z drugiej jest to dosyć bolesny zabieg. Oczywiście coraz częściej producenci sprzętu oferują specjalne wkładki masujące i chłodzące, których zadaniem jest ograniczenie dyskomfortu. Poza tym urządzenie może również sporo kosztować.  

Znasz już salonowe i domowe sposoby depilacji bikini. Pamiętaj, że metodę należy dostosować do rodzaju skóry. Dowiedz się więcej o właściwej pielęgnacji cery latem.