Jeżeli zdarza ci się mrużyć oczy, żeby dojrzeć numer nadjeżdżającego autobusu, a napisy w ulubionym serialu się rozmywają to ostateczny sygnał, że czas na wizytę u okulisty. Kompleksowe badanie wzroku przeprowadzone przez specjalistów oraz stylowe oprawki okularowe pozwolą odzyskać utracony komfort widzenia. Przekonaj się, kiedy i gdzie wybrać się, aby najlepiej zbadać oczy.


Wzrok – najcenniejszy ze zmysłów

Wzrok to król zmysłów, to za jego pomocą poznajemy świat – mózg otrzymuje ponad 80% informacji właśnie dzięki niemu. Zazwyczaj nie uświadamiamy sobie jak ważną funkcję pełnią w codziennym życiu nasze oczy, a dobre widzenie bierzemy za pewnik. Jednak ludzkie oko jest jednym z najwrażliwszych narządów. Dlatego dbanie o wzrok i cykliczne badanie okulistyczne powinno stać wysoko na liście naszych zdrowotnych priorytetów. Przecież jest tyle rzeczy wartych zobaczenia!

Przyczyny psucia się wzroku

Wiek, zła dieta, skłonności genetyczne, ale i czynniki środowiskowe – jest cała masa winowajców stojących za stopniową degradacją wzroku. Możemy chronić się przed nimi na wiele sposobów. Gimnastyka oczu, dbanie o higienę pracy przy komputerze, ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem oraz regularne nawilżanie gałek ocznych z pewnością są dobrymi nawykami, które pozwolą zachować dobry wzrok na dłużej. Jednak nic tak dobrze nie działa, jak kompleksowa diagnostyka oka.

Tym właśnie zajmuje się świętujący w tym roku 20-lecie działalności augustynowski zakład optyczny E. Niezgoda i J.Obrzud. To tutaj Klientem zajmuje się wykwalifikowana kadra – okulista, optometrysta oraz optyk. Pamiętajmy, dobrze zbadany wzrok jest podstawą do komfortu widzenia. Teraz wystarczy zdecydować czy chcemy nosić okulary, czy soczewki i można ruszać w świat.

Jaki salon optyczny wybrać?

Polecany zakład optyczny to taki, w którym wszystkie usługi optyczne są w jednym miejscu. Dzięki temu proces diagnostyki oka, dobór soczewek czy odpowiednich oprawek okularowych przebiega szybko i wygodnie. Warto dopytać również o zniżki – wiele salonów oferuje badanie w atrakcyjnych cenach, jeśli zdecydujemy się od razu na zakup szkieł i oprawek.

Badanie wzroku w zakładzie optycznym przebiega dokładnie w taki sam sposób jak w gabinecie lekarskim. Większość salonów optycznych poza szeroką gamą oprawek oferuje badania na specjalistycznym sprzęcie diagnostycznym. Dzięki temu można precyzyjnie określić rodzaj wady refrakcji, czyli nadwzroczność, krótkowzroczność lub astygmatyzm.

Warto pamiętać, że konsultacja okulistyczna wypadnie o wiele lepiej, jeśli przyjdziemy przygotowani. Zabierzmy ze sobą stare okulary, wyniki poprzednich badań oraz spis dokuczających nam dolegliwości. Im lepszy wywiad, tym otrzymasz trafniejszą diagnozę.