Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia z ciała jest jednorazowa maszynka. Do najchętniej wybieranych alternatyw tej tradycyjnej formy golenia należy krem do depilacji. Choć jego zastosowanie przynosi krótkotrwały efekt, to nie brakuje zwolenniczek takiego rozwiązania. Poznaj wady i zalety chemicznej metody. Sprawdź, jak stosować depilator w kremie, aby uzyskać efekt gładkiej skóry.   

Jak działa krem do depilacji?

Boisz się bólu podczas golenia w salonie kosmetycznym i masz problemy naczynkowe? W takiej sytuacji chemiczne usuwanie włosków jest dla Ciebie idealne. Bezbolesne pozbycie się zbędnego owłosienia z ciała jest bowiem marzeniem wielu kobiet. Na rynku pojawiają się coraz to nowe kosmetyki, które stanowią gwarancję gładkiej i niepodrażnionej po goleniu skóry. Jednym z najciekawszych tego typu produktów wydaje się krem do depilacji.

Stanowi odpowiedź na jednorazowe maszynki, plastry z woskiem i golarki elektryczne. Jest przykładem stosowanego w domowym zaciszu zabiegu chemicznej depilacji czasowej. Najlepsze kremy do usuwania owłosienia pozwolą pozbyć się włosków zarówno z pach i nóg, jak i okolic intymnych czy twarzy. W składzie kosmetyków znajdziemy bowiem kwas tioglikolowy lub inne pochodne kwasów. Substancje te rozpuszczają mostki keratynowe, co prowadzi do rozpadu włosków znajdujących się na ciele.

Czy krem do depilacji usuwa cebulki włosów? Niestety tylko niewielka grupa cząsteczek może wniknąć do tych części włosów, przez co opisywana metoda nie należy do trwałych form golenia. Produkty stanowią dosyć silną mieszankę chemiczną. Mogą zawierać jednak również składniki nawilżające i łagodzące np. parafinę, skrzyp polny, aloes, glicerynę czy rumianek.

W wielu drogeriach możemy zakupić różne rodzaje depilatorów w kremie. Podział ten wynika zazwyczaj z większej wrażliwości skóry w poszczególnych partiach ciała. W produktach możemy więc zauważyć odmienne ilości substancji chemicznych oraz niejednorodną zawartością składników łagodzących. Znajdziemy więc kremy do depilacji miejsc intymnych, twarzy czy nóg oraz preparaty do skóry wrażliwej, suchej, naczynkowej i normalnej.

Jak używać kremu do depilacji?

Depilacja kremem – instrukcja krok po kroku

Choć do wielu metod golenia powinniśmy się odpowiednio przygotować, to depilacja kremem i szpatułką nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Pomimo że produkt jest łatwy w użyciu, to zawsze warto stosować się do zaleceń producentów. Nigdy nie zapominajmy również o próbie uczuleniowej. Przed pierwszym użyciem powinniśmy nałożyć na niewielkim obszarze skóry np. w zgięciu łokcia niewielką ilość preparatu. Jeśli po kilku czy kilkunastu godzinach nie wystąpi reakcja alergiczna, to możemy przejść do zabiegu.   

Produkt powinien zostać dopasowany do rodzaju włosa i należy nakładać go na czystą i suchą skórę. Przy aplikacji kremu do depilacji bikini musimy przede wszystkim omijać narządy intymne. Przeciwskazaniem do zastosowania kosmetyku są wszelkie świeże i gojące się rany. Preparat pozostawia się na skórze od 5 do 10 minut. Po tym czasie należy szpatułką zebrać część mazi i sprawdzić, czy włoski łatwo schodzą. Jeżeli tak, to kontynuujemy zabieg. Wszelkie pozostałości zmywamy wodą, a na gładką skórę nakładamy krem po depilacji.  

depilacja kremem

Krem do depilacji – prawidłowe zastosowanie

Domowa depilacja kremem nie należy do trudnych zabiegów kosmetycznych. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas stosowania preparatów. Aby zapobiegać podrażnieniom po goleniu, kieruj się poniższymi radami:

 1. Przed aplikacją produktu zawsze wykonuj test uczuleniowy;
 2. Nie przekraczaj zalecanego przez producenta czasu stosowania kremu do depilacji;
 3. Dobieraj łagodniejsze preparaty do wyjątkowo wrażliwych miejsc np. twarzy lub bikini.
 4. Dbaj o nawilżenie skóry po każdym goleniu.
 5. Po depilacji nie stosuj żadnych perfum, dezodorantów i kosmetyków z alkoholem.
 6. Przez co najmniej 24h po zabiegu zrezygnuj z opalania i basenu.   
 7. Stosuj krem przeznaczony do konkretnego rejonu ciała i typu skóry.

Zalety i wady kremu do usuwania owłosienia

Jak każda metoda pozbywania się włosków ciała, tak również najlepsze kremy do depilacji mają swoje plusy i minusy. Do największych wad produktu należy przykry zapach, możliwe wystąpienie podrażnień skóry oraz reakcji alergicznych i fakt, że jest mniej skuteczny w przypadku grubszych włosów. Ponadto należy do nietrwałych metod golenia.

Wśród najważniejszych zalet depilacji kremem należy wymienić jej bezbolesny charakter. Poza tym wśród plusów wyróżniamy:

 • Łatwość i szybkość zabiegu (wystarczy już kilkanaście minut);
 • Wolniejsze odrastanie nowych włosków;
 • Usuwanie nawet bardzo krótkiego owłosienia;
 • Możliwość depilacji wszystkich części ciała;
 • Brak problemu wrastających włosków;
 • Dostępność i przystępność cenowa;
 • Duża wydajność.

golenie kremem

Wiele osób twierdzi, że metoda depilacji kremem jest lepsza niż maszynki do golenia. Zabieg przebiega dużo przyjemniej, mniej podrażnia skórę i pozostawia ją gładką na dłużej. Poza tym kosmetyk można dobierać m.in. do poszczególnych partii ciała. Więcej o popularnych sposobach golenia bikini dowiesz się pod tym linkiem.