Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie, jędrnej, promiennej, pozbawionej zmarszczek skórze, wydatnych ustach oraz o śnieżnobiałym, iście hollywoodzkim uzębieniu, które będzie powodem do nieustannej chęci uśmiechania się i zarażania pozytywną energią. Te wszystkie pragnienia żeńskiej części społeczeństwa możliwe są do zrealizowania w jednym miejscu. Mowa tu oczywiście o profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, czyli królestwie piękna i zdrowia, oferującym zabiegi profilaktyczne, a także poprawiające niektóre elementy.

Mezoterapia osoczem

Mówi się, że po 25. roku życia zmianie powinna ulec codzienna pielęgnacja twarzy, ze względu na rozpoczęty proces starzenia się skóry, który jest genetycznie i biologicznie zaprogramowany, co oznacza, że nieunikniony. Jednakże w dzisiejszych czasach rozwój medycyny estetycznej spowodował wzrost popularności zabiegów, opóźniających występowanie oznak płynącego czasu. Ich celem jest poprawa wyglądu twarzy, uzyskanie sprężystej, jędrnej i promiennej skóry. Jedną z metod jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli substancją pozyskiwaną z organizmu pacjenta, którą w tym przypadku jest krew. Na potrzeby zabiegu zostaje ona odwirowana w wirówce laboratoryjnej, co powoduje rozdzielenie cząsteczek. Wówczas lekarz przystępuje do ostrzykiwania twarzy osoczem i płytkami krwi. Innowacyjność tego zabiegu polega na wykorzystaniu potencjału organizmu pacjenta do odbudowy tkanek, przez co skóra twarzy, dłoni, szyi czy dekoltu staje się odmłodzona i bardziej elastyczna. Autologiczność metody sprawia, że jest ona w pełni bezpieczna i nie powoduje reakcji alergicznych.

Kwas hialuronowy

Jak mówią specjaliści z Mag-Dent, ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wypełnione nim usta są naturalnie powiększone, zniwelowana zostaje także często występująca asymetria. Wolumetria z kolei to tak zwane modelowanie twarzy bez użycia skalpela, czyli nieinwazyjna metoda poprawiająca owal twarzy, kształt nosa ust, czy kości policzkowych. Działanie kwasu hialuronowego podnosi skórę w okolicach skroni, żuchwy czy podbródka oraz wypełnia zmarszczki w okolicy doliny łez, bruzdy nowomowo-wargowej, czy „marionetek” czyli opadających kącików ust.

Wykorzystanie botoksu

Medycyna estetyczna korzysta również z toksyny botulinowej, substancji powszechnie znanej jako botoks. Stosuje się go głównie w celu redukcji zmarszczek, zwłaszcza w górnej części twarzy. Lwia zmarszczka, podłużne bruzdy na czole i kurze łapki niejednokrotnie są bolączką wielu kobiet. Nieinwazyjny i w pełni bezpieczny zabieg z użyciem botoksu skutecznie je likwiduje. Zastosowanie go jednak, nie ogranicza się tylko do redukcji zmarszczek. Jak wynika z opinii specjalistów z Mag-Dent, botoks pomaga w leczeniu bruksizmu, czyli niekontrolowanego zgrzytania zębami występującego zazwyczaj w nocy, które powoduje ich ścieranie. W tym przypadku działanie botoksu polega na zniwelowaniu siły napięcia mięśni żuchwy, co pozwala na ograniczenie tego szkodliwego nawyku. Wstydliwym problemem, zwłaszcza u kobiet jest nadpotliwość, która staje się przyczyną do utraty pewności siebie i negatywnie wpływa na ogólne samopoczucie czy komfort życia. W gabinetach medycyny estetycznej pojawiła się metoda leczenia tej przypadłości z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Wprowadzana pod skórę substancja w miejsca, które wydzielają zwiększoną ilość potu, np. pod pachami, blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, przez co praca zlokalizowanych tam gruczołów potowych zostaje zatrzymana. Efekty zabiegu widoczne są już po jednym cyklu.

Stomatologia

Piękne zęby to przede wszystkim zdrowe zęby. By osiągnąć taki efekt konieczne są regularne, profilaktyczne wizyty u stomatologa, pozwalające na wyleczenie uzębienia, czyli tak zwana stomatologia zachowawcza. Przegląd stanu jamy ustnej pozwala specjaliście na dobranie odpowiednich metod leczenia zębów na kolejnych wizytach. Jednakże te profilaktyczne wizyty bardzo często odkładane są do momentu, kiedy bolący ząb nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Wówczas ze względu na jego stan konieczne jest zastosowanie leczenia kanałowego. Endodoncja, czyli dział stomatologii zajmujący się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych, działa w większości przypadków w oparciu o diagnostykę rentgenowską. Nowoczesne środki znieczulające używane przez stomatologów dają możliwość przeprowadzenia jednorazowego bezbolesnego zabiegu, w odróżnieniu od metod stosowanych w przeszłości. Dopiero po wyleczeniu zębów można przejść do zabiegów zaliczanych do stomatologii estetycznej, czyli usuwanie kamienia nazębnego, wybielania, zakładania licówek. To sposób na piękny, śnieżnobiały uśmiech, o którym marzy każda kobieta, gdyż dodaje pewności siebie i przyciąga uwagę, zwłaszcza męskiej część społeczeństwa.