Aktywizacja osób starszych i osób z niepełnosprawnościami to motyw przewodni wielu kampanii społecznych, których celem jest podniesienie komfortu ich życia i zwiększenie samodzielności w codziennym funkcjonowaniu. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, skierowanych właśnie w stronę grupy ograniczonej ruchowo, są elektryczne skutery. Ich stale rosnąca popularność wiąże się z wysokim poziomem bezpieczeństwa, a także mobilnością, która daje możliwość wyjścia do kina czy na zakupy. Dzięki nim pokonywanie większych odległości nie będzie już problemem.

Bez ograniczeń

Wiele osób mimo niepełnosprawności, podeszłego wieku czy innych chorób ograniczających ich zdolność poruszania się, nadal chce czynnie uczestniczyć w życiu społecznym, towarzyskim, kontynuować edukację czy rozwijać się zawodowo. Nic dziwnego, że szukają rozwiązań, które pozwolą im na realizowanie swoich planów i marzeń, a także pozwolą w znacznym stopniu usamodzielnić się. Elektryczny skutek inwalidzki to coraz częściej spotykany pojazd na ulicach, użytkowany głównie przez seniorów i tych, którzy na własnych nogach nie są stanie sprawnie się przemieszczać, chodzenie sprawia im ból i wiele trudności, co spowodowane może być otyłością czy zwyrodnieniami stawów. Główną zaletą tego urządzenia jest poczucie niezależności takich osób od zewnętrznej pomocy w postaci członków rodziny czy opiekunów, co ma ogromne znaczenie w kontekście wzmacniania pewności siebie i poczucia własnej wartości, mimo niesprzyjających okoliczności zdrowotnych. Inwalidzkie skutery cechują się wysoką stabilnością, gdyż zazwyczaj posiadają trzy lub cztery koła, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Ze względu na to, że zazwyczaj pojazd porusza się po drodze, wyposażony został w przednie i tylne światła, kierunkowskazy, klakson, dodatkowe lusterko, możliwość regulowania prędkości oraz hamulec elektromagnetyczny. Zamontowany koszyk umożliwia przewożenie niewielkich zakupów czy rzeczy osobistych. Te wszystkie elementy sprawiają, że skuter elektryczny to w pełni bezpieczne i funkcjonalny pojazd.

-mówią specjaliści ze sklepu Mobilne Skutery.

Sprawny pojazd

Niemożność poruszania się często odbiera chęci do życia. Ciężka choroba czy poważny wypadek nie muszą jednak oznaczać wykluczenia ze społeczeństwa, odizolowania się od przyjaciół i rezygnacji z wcześniej wykonywanych czynności. Za sprawą elektrycznego skutera osoby z niepełnosprawnościami czy seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, towarzyskim i rozrywkowym. Mimo ograniczeń ruchowych, prosty w obsłudze pojazd umożliwi im wychodzenie z domu, samodzielne robienie zakupów, przemieszczanie się do pracy czy na uczelnię. Skuter może osiągać prędkość do 15 km/h przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, dzięki czemu jego użytkownicy są w stanie w krótkim czasie przebyć długi dystans. Jednym z jego najważniejszych parametrów jest moc akumulatora. To od niego zależy jaką trasę będzie można przebyć przy maksymalnym naładowaniu. Warto zwrócić także uwagę na poziom sprawności rąk do kierowania elektrycznym skuterem, wagę użytkownika oraz jego stopień niepełnosprawności. Istotne znaczenie ma również teren po którym będzie się poruszał. Wówczas trzeba dostosować przede wszystkim rozmiar i rodzaj kół.