Fibromialgia to schorzenie, które charakteryzuje się dolegliwościami bólowymi, zmęczeniem, problemami z koncentracją i ze snem, zaburzeniami nastroju. Ten niezapalny zespół bólowy może dotyczyć zarówno dolnej, jak i górnej części ciała. Wyróżnia się obecnością punktów wrażliwych na dotyk. Największą grupę chorych stanowią kobiety między 30. a 60. rokiem życia. Jak leczyć fibromialgię?

Leczenie fibromialgii – na czym polega?

Leczenie fibromialgii polega na zmniejszeniu dolegliwości bólowych. W tym celu korzysta się ze środków przeciwbólowych. Poza farmakoterapią zalecane są również zabiegi fizjoterapeutyczne w formie laseroterapii, schładzania parą ciekłego azotu czy leczenie ruchem. Dolegliwości bólowe łagodzi także elektrostymulacja. Urządzenie do leczenia fibromialgii wykorzystuje mikroprądy o odpowiedniej częstotliwości. Komórki są pobudzane za pomocą sygnałów oraz aktywnie uczestniczą w zwalczaniu bólu. Lekarze zalecają także, aby poza odpowiednią terapią, wprowadzić również określone nawyki żywieniowe. Dotyczy to wyeliminowania pokarmów, jakie mogą zaostrzać objawy choroby – żywność o niskiej wartości odżywczej, wysokoprzetworzona i smażona.

Leczenie fibromialgii elektrostymulacją – co to jest?

Elektrostymulacja mikroprądami jest zabiegiem, który korzysta z impulsów elektrycznych o niskim natężeniu. Mikroprądy działają na poziomie komórkowym i nie powodują rozbudzania nerwów. Stymulują komórki organizmu do reakcji elektrycznych oraz chemicznych. Reakcje te odpowiadają za powstawanie napięcia elektrycznego ich błon oraz wzrostu energii komórkowej. Jednostki, które pobudzają mikroprądy stają się bardziej aktywne przy procesach w zwalczaniu dolegliwości i zmian chorobowych. Profesjonalne maszyny tego typu oferuje dystrybutor urządzeń wellness Edusol, który dba o zdrowie swoich Klientów.

Urządzenia do elektrostymulacji – jakie mają zalety?

Urządzenia do elektrostymulacji pozwalają wyeliminować wiele dolegliwości związanych z fibromialgią. Wyróżniają się kompaktowym rozmiarem, dlatego można z nich korzystać zarówno w domu, jak i w podróży. Zaawansowana technologia powoduje, że maszyny te samodzielnie mogą dopasować częstotliwość dawki mikroprądów do miejsca stymulacji. To także certyfikowane urządzenia, które sprawiają, że stymulacja jest praktycznie niewyczuwalna. Dodatkowo aparaty mogą zostać zsynchronizowane ze smartfonem. Warto wybierać profesjonalne urządzenia do elektrostymulacji, które zredukują wszelkie dolegliwości bólowe i przywrócą komfort funkcjonowania Pacjenta.