Nasz stan zdrowia, wiek, sytuacja w kraju i wiele innych czynników wpływają na to, w jaki sposób najłatwiej skonsultować nam się z lekarzem. Przychodnie i lekarze proponują różne opcje dla pacjentów. Obecnie powszechne są porady telefoniczne, jednak wiele instytucji wprowadza również wideokonsultacje. Jedną z nich jest Przychodnia MG Lekarze Rodzinni. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach nic nie zastąpi spotkania z lekarzem.

Konsultacje telefoniczne i wideo w MG Lekarze Rodzinni

W pewnych sytuacjach lekarz rodzinny może udzielić nam porady przez telefon. Warto jednak pamiętać, że wówczas opiera się on jedynie na naszych słowach i opisie dolegliwości. Z powodu niskiej dokładności przychodnia w MG Lekarze Rodzinni proponuje również konsultacje wideo. Aby mogła się ona odbyć, trzeba zgłosić taką chęć w czasie rejestracji i podać adres e-mail gdzie zostanie przesłany link do spotkania. Konieczne jest przygotowanie komputera z kamerką i dostępem do internetu. W ten sposób lekarz może, chociażby zbadać gardło czy ocenić ogólny stan pacjenta. Porada będzie więc z pewnością znacznie dokładniejsza, co może mieć duże znaczenie np. w przypadku zmian wysypkowych na skórze. Jednocześnie obie wymienione formy konsultacji z lekarzem są bezpieczne ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Wizyty w przychodni i wizyty domowe

Normalne spotkania z lekarzem w przychodni również w wielu sytuacjach muszą się odbyć. W związku z nimi obecnie konieczne jest przestrzeganie wyznaczonych godzin i stosowanie środków ochrony osobistej. Takie spotkanie również umawiamy telefonicznie i obecnie jest ono ustalane po konsultacji z lekarzem, zgodnie ze stanem zdrowia pacjenta.

Wizyty domowe to kolejna forma porad lekarskich oferowanych przez MG Lekarze Rodzinni. W określonych sytuacjach pacjent nie może się przedostać do przychodni z uwagi na swój stan zdrowia czy niepełnosprawność. W takich przypadkach konieczne jest umówienie wizyty domowej. Dokonuje się tego, dzwoniąc do rejestracji. Jednak warto pamiętać, że często konieczne jest dłuższe oczekiwanie na takie spotkanie, a w niektórych przypadkach wiąże się to ze znacznym pogorszeniem stanu pacjenta. Jeśli więc pacjent może się samodzielnie poruszać, to często mniejszym ryzykiem i lepszą opcją będzie przyjazd do przychodni niż oczekiwanie na wizytę domową, które są realizowane zgodnie z możliwościami lekarzy. Jeśli sytuacja nie jest poważna i nie wymaga wzywania pogotowia, to warto rozpocząć od konsultacji telefonicznej i ustalić z lekarzem dalsze kroki.